Багато геніїв сучасного світу волею долі вже після першого винаходу стають відомими усьому світу. А деякі ж – ті, хто свідомо лишився за кулісами, або через власну скромність так і не зазнають популярності

Мабуть, наразі лише немовля не знає, хто такий Стів Джобс і що саме він винайшов. Проте навряд чи широкому загалу відомо про Денніса Рітчі, розробника мови програмування С, без якого існування не тільки Apple, а й Windows було б неможливим.  Рітчі помер через тиждень після Джобса у повній самотності у себе на квартирі. У ЗМІ його смерть не висвітлювалась.

У двадцять першому столітті майже все функціонує для того, щоб полегшити нам існування. Мільйони винаходів навіть рятували чиїсь життя. Але кому саме люди можуть подякувати за це?

Тому, хто нагодував Мексику

null

Норман Борлоуг – легендарний агроном, який у 1944 році був відправлений до Мексики з метою підвищення врожайності голодуючої країни.

За 12 років роботи вчений винайшов декілька унікальних сортів пшениці, яка могла проростати навіть у сухому знесиленому ґрунті. У 1970 р Норман отримав Нобелівську премію Миру за те, що врятував мільйони мексиканців від голодної смерті.

Тому, хто рятує від вірусів

null

Моріс Ральф Гіллеман – американський біолог, який за своє життя створив вакцин більше, ніж будь-який інший біолог – 36. Серед них вакцини від кіру, вітряної віспи, гепатиту А і В, менінгіту.

Учений також одним із перших виявив особливості мутації вірусу грипу. Майже самостійно лікар розробив вакцину, за допомогою якої попередив спалах вірусу в Азії у 1957 р, не давши їй перерости до масштабів Іспанської пандемії, що забрала 20 мільйонів життів.

Тому, хто не дав загинути в автокатастрофах

null

Нільс Болін, шведських інженер, розробив той винахід, яким на сьогоднішній день користується кожен пасажир машини у світі, а саме – ремені безпеки. 10 червня 1962 року Нільс, рядовий технік компанії Volvo запатентував свій трьох точковий ремінь безпеки.

Дещо згодом корпорація Volvo створила безплатний дизайн ременів для користування інших автокомпаній.  За даними досліджень, трьох точковий ремінь знизив смертність у автокатастрофах на 50 відсотків.

Джерело: http://espreso.tv/

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!