З огляду на низькі температурні показники, опалювальний сезон 2016-го – 2017 років розпочався кількома днями раніше. Волинь – серед тих регіонів, де одними з перших подали тепло передусім у соціальні заклади. Про це інформує відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Цей факт як позитив відзначив Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко, обговорюючи під час урядової селекторної наради моменти входження в опалювальний сезон. Слід зазначити, що нарада відбулася під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана й за присутності у регіональних студіях керівництва областей.

«Хотів би відмітити, що сьогодні дійсно впливає температурний режим на підключення. 15 жовтня ще не наступило, а тепло вже є. Також хотів би відмітити ті області, які 100%-во підключили і житловий сектор і соціальний. Це Волинська, Івано-Франківська, Львівська, Вінницька, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська, Кіровоградська область», – зазначив Віце-прем’єр-міністр України – міністр регіонального розвитку та ЖКГ Геннадій Зубко.

У загальному стан підключення по країні складає 55%. Гідрометеорологи обіцяють не надто сувору зиму. Але нині особливого тепла чекати вже не варто. Із дня на день прийдуть перші нічні морози. Різкі зміни температурного режиму прогнозують у січні – лютому. Керівництво країни на момент старту опалювального сезону наголошує: вже зараз в українських сховищах достатньо запасів газу. Не повинно бути проблем і з електроенергією.

«На місцях гроші є. Ще раз підкреслюю: газ є, електроенергія є. Все абсолютно забезпечено. Місцеві бюджети цього року з урахуванням минулого зросли на 34 мільярди гривень. Це дало можливість підготуватися тим,хто дбає про результати своєї роботи», – підкреслив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

А щоби тепло в оселях не було недоступною розкішшю, на рівні держави акцентують на необхідності оформлення субсидій. На Волині процес іде практично без проблем.

«Сьогодні на території Волинської області стабільна ситуація з призначенням субсидій», – наголосила в коментарі Оксана Гобод, директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

Всього охоплено 160 тисяч домогосподарств із призначенням субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, твердого палива та скарпленого газу. На нараді при Прем’єрові були доведені фактичні показники: Волинь повинна охопити понад 60 відсотків усіх господарств, яких нараховується 380 тисяч. Тобто 220 тисяч домогосподарств до кінця року повинні бути охоплені субсидіями. Але показники – це не основне.

Головне – соціальний захист наших громадян. Загалом же, констатує керівництво області, входження в опалювальний сезон на Волині відбулося без особливих ексцесів. Починаючи з 10 жовтня, тепло подали в медичні та соціальні заклади. Далі – в оселі. Готові й дорожники: в порядку інфраструктура, вистачає сумішей для посипання доріг.

«З 10 жовтня Волинь розпочала опалювальний сезон», – поінформував керівництво країни голова облдержадміністрації Володимир Гунчик.

На сьогодні подано тепло у лікувальні установи, заклади соціальної сфери. Завершується робота по теплопостачанню в житловий сектор. В основному інфраструктура до початку опалювального сезону готова, зокрема дорожня. Особливих проблем немає.

Джерело: http://vip.volyn.ua/

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!