Цього разу соціологи вирішили запитати громадян України, до якого класу вони себе зараховують, зважаючи на свої статки. Як виявилося, ми не те що не багаті – не усі й до середнього класу дотягують, адже 50 відсотків опитаних відповіли, що вони бідні. Такі дані дослідження компанії “Research & Branding Group”, пише газета Експрес.

“41 відсоток опитаних зарахували себе до людей із середнім достатком. Тим часом до числа багатих відносить себе лише один зі ста опитаних”, – розповідають у компанії. Як зазначили дослідники, відповіді залежали від віку опитаних.

Наприклад, ті, які називали себе людьми з середніми статками, переважали серед наймолодшої категорії – 18 – 29 років. Частка тих, хто ототожнювали себе з бідняками, була найвищою серед літніх осіб.

“Насправді ми багата країна. Ресурсної бідності в нас нема, – стверджує Вікторія Опалько, кандидат економічних наук. – Причиною нашої бідності є низький рівень доходів та неправильна структура розподілу витрат населення. Ми витрачаємо більше, ніж заробляємо. Беремо кредити, не можемо заощадити гроші, при цьому 70 відсотків своїх доходів витрачаємо на… харчі. Також слід врегулювати економіку в країні, для цього треба запозичити модель її побудови у сусідніх держав”.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!