Польська компанії Farm 5 розробила проект “Chernobyl VR Project” – першу в світі віртуальну екскурсію по Чорнобилю і Прип’яті. Про це повідомляє прес-служба Державного агентства України з управління зоною відчуження за результатами зустрічі голови агентства Віталія Петрука з творчою командою проекту.

За даними відомства, вже в листопаді поточного року ініціаторами заплановано відкриття в зоні відчуження музею віртуальної реальності. Ідея проекту полягає в тому, щоб за допомогою 3D-технологій людина мала можливість здійснити віртуальну подорож по об’єктах, які знаходяться на території зони відчуження.

Зокрема, під час ознайомчого візиту бажаючі зможуть відвідати Чорнобильську АЕС, покинуті багатоповерхівки, парк атракціонів – все це розташовано в Прип’яті, місті-привиді, спорожнілому в 1986 році після Чорнобильської катастрофи.

В агентстві зазначили, що під час реалізації проекту використовувалися стереоскопові камери, які мають здатність знімати в технології 360 градусів і дозволяють переглядати об’єкти в різних ракурсах. Під час зйомок використовувалися дрони, завдяки чому можна подивитися зверху вниз на оглядове колесо в парку розваг, заводську трубу або електростанцію.

Також, як зазначають у відомстві, розробники з компанії Farm 51 планують розпочати реалізацію проекту, де з допомогою графіки зможуть розповісти про майбутнє зони відчуження території, яка назавжди змінила хід історії України і об’єднала світове співтовариство навколо питання ядерної безпеки. В Києві презентація проекту відбулася в Музеї історії Києва і була приурочена до 30-ї річниці з дня аварії на Чорнобильській АЕС.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!