Міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що на українців може очікувати чергове підвищення пенсійного віку. Однак цього разу це не буде зумовлено вимогою МВФ.

Про це він розповів в інтерв’ю Укрінформу.

Я не виключаю можливості підвищення пенсійного віку в ході майбутньої пенсійної реформи. Але при цьому наголошую на відсутності вимоги щодо підняття віку на конкретну кількість років з боку МВФ у Меморандумі між МВФ та Україною. Нам нагально потрібна реформа цієї системи, але тут нема ніякої потреби посилатись на МВФ, це необхідно робити Україні для українців,
– заявив Данилюк.

На питання про те, що МВФ також поставило вимогу підвищення пенсійного віку, міністр назвав це “демографічною зміною по всьому світу, яка призводить до підвищення мінімального пенсійного віку у різних країнах”.

Щодо пенсійної реформи, то Олександ Данилюк зазначив, що вона потрібна, в першу чергу, самим українцям.

“Саме нам жити у цій країні, нам працювати та отримувати пенсії. І якщо ми хочемо бути впевнені у тому, що ми отримаємо достойну пенсію, якщо ми хочемо, щоб система була справедлива, маємо змінювати її, а, значить, проводити відповідальну пенсійну реформу”, – переконаний міністр фінансів.

Раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що суть вимог Міжнародного валютного фонду до України – не в підвищенні пенсійного віку, а в ліквідації дефіциту Пенсійного фонду.

За словами соціолога Ірини Бекешкіної, підвищення пенсійного віку може стати причиною серйозного невдоволення в суспільстві.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!