Верховна Рада України має намір збільшити мінімальний розмір аліментів на одну дитину з 30% до 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Крім того, передбачається, що механізм їх стягнення буде спрощеним.

За відповідний законопроект № 4928 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо покращення захисту права дитини на належне утримання” в першому читанні за основу проголосували 244 народних депутати, – повідомляєПреса України.

Так, нардепи виступили з ініціативою збільшити мінімальний розмір аліментів з 30% до 50% прожиткового мінімуму. Тобто з 435 до 725 гривень. Також батькам, з якими проживають діти, буде представлена спрощена процедура їх отримання.

Із платника аліментів стягуватиметься чверть від доходу на одну дитину. На двох – третину і на трьох і більше він повинен буде віддати половину заробітку, якщо аліменти не перевищують 10 прожиткових мінімумів.

Також цим документом пропонується спростити механізм прийняття судового рішення щодо стягнення аліментів шляхом спрощення судового захисту прав одержувача аліментів, врахування прихованих доходів платника аліментів при визначенні розміру аліментів.

Крім того, законопроект визначає правовий режим аліментів як власності дитини, враховує витрати платника аліментів, щодо яких останнім не доведено джерело походження коштів для їх фінансування, при визначенні розміру аліментів, визначає спосіб стягнення аліментів тим із батьків або іншим законним представником дитини, з яким проживає дитина, – пише 112.ua.

Серед іншого, проектом закону пропонується звільнити позивача від сплати судового збору у справах про стягнення додаткових витрат, пені (неустойки) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів та зміну способу їх стягнення.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!