Кілька днів тому, на сайті місцевих електронних петицій була зареєстрована петиція «Про виплату за кошти місцевого бюджету учасникам АТО грошової компенсації у розмірі 100 тисяч гривень за не отриману земельну ділянку у межах Володимира-Волинського» ( автор А.Сорока). Йдеться проте, щоб учасники АТО, які не отримали земельної ділянки, мали можливість отримати компенсацію у розмірі 100 тисяч гривень.

Такі петиції останнім часом були зареєстровані на сайтах багатьох міст, бо проблема з виділенням земельних ділянок для учасників АТО має досить широку географію. Землі в межах населених пунктів уже роздані, частина заявників-атошників уже погоджуються на будь-які земельні наділи, навіть на ті, що на околицях та у віддалених місцях. Проте, навіть при такому розкладі, всі заяви на отримання земельної ділянки не під силу задовольнити.

Наприклад, у Володимирі-Волинському наразі учасниками АТО подано 570 заяв на отримання земельної ділянки. З усіх заявників менше двохсот  отримало земельні ділянки. Землі обмаль, а заяв з кожним днем все більше і більше. Та й про завершення антитерористичної операції мова не ведеться, а відтак, учасників бойових дій однозначно ставатиме більше з кожним днем.

На нещодавньому брифінгу міського голови з представниками ЗМІ, медійники поцікавились у мера, чи реально втілити в життя те, про що йдеться у електронній петиції, а саме – виплату грошової компенсації учасникам АТО за не отриману земельну ділянку.

– Це питання повинно вирішуватися на загальнодержавному рівні, – пояснив свою позицію міський голова Петро Саганюк. – Звідки у місцевому бюджеті візьмуться такі величезні суми. Це там у Києві повинні розуміти, що учасників АТО з кожним днем більшає, усі вони згідно закону мають право на певні преференції і треба для цього шукати відповідні кошти. Це питання не вирішується на рівні міських чи районних рад.

Нагадаємо, що електронні петиції – один з інструментів електронної демократії, що має допомогти ефективно взаємодіяти владі і суспільству. Призначення е-петицій – почати вирішувати проблему у будь-якій сфері знизу вгору – від людини до влади. Проте, юристи переконані – їх наслідки носять швидше дорадчий і консультативний характер, а зібрані підписи не мають юридичної сили, як такої.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!