Делегація з Володимира-Волинського до складу якої увійшли – перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук, депутати міської ради Григорій Цаль-Цалко та Світлана Федонюк, голови ОСББ та члени ініціативних груп, які займаються створенням об’єднань, представники місцевих ЗМІ, переймали у місті Луцьку практичний досвід енергомодернізації багатоквартирних житлових будинків із залученням банківських кредитів. 

Координатор зустрічі Петро Лавринюк (регіональний консультант проекту IFC “Енергоефективність ужитловому секторі України” у Волинській області) провів для володимирчан невеличку екскурсію по місту Луцьку. Гості мали нагоду побачити як проводиться утеплення фасаду будинку 16-поверхового будинку (ОСББ “Центральна Вежа”), який знаходиться у самісінькому центрі Луцька (поряд із готелем “Україна”). До речі, це перше ОСББ, яке не так давно взяло найбільший кредит в Ураїні ( 3,5 млн.грн.) на енергомодернізацію своєї багатоповерхівки. Проте, як пояснив голова об’єднання Сергій Кудрявцев, цього кредитного навантаження мешканці будинку майже не відчують, бо відсотки по кредиту взяла на свої плечі міська влада Луцька, а в ремонтний фонд мешканці будинку сплачуватимуть лише 3 гривні за м кв щомісяці, аби за 10 років погасити взятий об’єнанням кредит.

Володимирчани також ознайомилися із практичним досвідом реалізації енергомодернізації житлового будинку ОСББ “Явір 2011”, оглянули нещодавновстановлений індивідуальний тепловий пункт в ОСББ “Відродження”. Обидва цих об’єднання створені на базі будинків, де колись розміщувались гуртожитки. Проте, нині абсолютно нічого про це не нагадує. Багатоповерхівки утеплені, впорядковані не тільки під’їзди, а й прибудинкові території. А в деяких дуже креативно підійшли до оздоблення під’їздів – іх розмалювали, використовуючи елементи петриківського розпису, народні приказки та прислів’я.

Учасники зустрічі мали нагоду відвідати Регіональний Центр Енергозбереження та Енергоефективності, ознайомитися із роботою цього єдиного в області центру, дізнатися про основні досягнення луцьких ОСББ, почути відповіді на актуальні питання та слушні поради від людей, які досить добре орієнтуються у всіх питаннях, що стосуються функціонування та створення об’єднань.

Серед присутніх володимирчан були голови ОСББ, які очолюють об’єднання чимало років, а були люди, які лише працюють над тим, аби зареєструвати ОСББ. Можна сказати, що ця зустріч була крисною як для одних так і для інших, бо одні – почерпнули та побачили багато нового, цікавого, того, що можна сміливо використати у своїй практиці.Ті, хто лише наважується створити об’єднання у своїй багатоповерхівці – почули чимало аргументів, аби остаточно переконатися у правильності своїх намірів.

До речі, в Луцьку нині зареєстровано більше 300 ОСББ, щотижня в обласному центрі створюється і реєструється більше десяти нових об’єднань.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!