Про е-декларації нині говорять багато, без упину і не стримуючи емоцій. Днями з’явилася інформація, що почуте і побачене від зізнань декларантів, навіть сусідів-поляків «вразило». Захід теж оговтується від почутого і обіцяє більше не зважати на побирання українських можновладців, а відтак – українцям забути про будь-яку фінансову допомогу. Окрім того, тонни готівки, яку неприховано згадують депутати, можновладці, судді, прокурори, інші в е-деклараціях – можуть завадити черговому траншу МВФ, впровадженню безвізового режиму і ще якимось закордонним «заманухам».  

Чого тільки в тих деклараціях не узрієш! Одні декларують храми, замки та святі мощі, інші – картини, пісні, вірші, подарунки від Святого Миколая. Є і менш оригінальні – вони здебільшого декларують мільйони гривень/доларів/євро на рахунках, літаки, раритетні автівки, фірми/заводи/параходи… А є взагалі нереально неоригінальні декларанти, які декларують… мільйони готівки!!! І ще, майже кожен другий декларант-чоловік утриманець. Це факт! Бо їхні жінки мають більше машин, грошей, об’єктів нерухомості, земельних ділянок…Працюють, видно, краще!

Ми вирішили «покопирсатися» в електронних деклараціях наших володимирських можновладців, служителів Закону і Феміди.

Одразу ж усіх спробуємо заспокоїти: замків та церков ніхто не задекларував, подарунків від Святого Миколая теж, ні тобі літаків, ні мільйонних яхт. Аж навіть скучно якось. Ну є по кілька квартир та земельних діляночок, автомобілі (в кого ВАЗ-ЗАЗ, а в кого «Mersedes»)…Одним словом, дивіться, читайте, робіть висновки.

Як ми вже раніше повідомляли, міський голова в своїй електронній декларації вказав, що є власником п’яти земельних ділянок сукупною площею майже 37,5 тисячі квадратних метрів. Права власності на ці ділянки він набув не пізніше 2011 року.

На дружину міського голови Марію Саганюк записані земельна ділянка (1000 м²,), житловий будинок (330 м²) та господарська споруда на 77 м²,

Автопарк також оформлений на Марію Саганюк. Це автомобіль ГАЗ-21 (1962 р.в.) та «Мітсубісі Паджеро» (2004 р.в.). Доходи подружжя становили 271,6 тисячі гривень. Заощадження Саганюки зберігають у гривнях. На банківських рахунках вони накопичили 537,7 тисячі гривень.

Далі розпочнемо з декларації першого заступника міського голови Ярослава Матвійчука.

У спільній власності з батьками він має квартиру площею 57,9 м², з дружиною – кошти на банківському рахунку в сумі 62000 гривень. У своїй власності перший заступник міського голови має гараж площею 27, 5 м², земельну ділянку в 100 м², цінні папери, заробітну плату в розмірі 60940 гривень. Ні тобі машини, ні окремої квартири, нудно.

 

Заступник міського голови Лариса Кулікова задекларувала дві квартири.

Одна площею 70 м², інша – 40, 5 м². Дві земельні ділянки – 965 і 1617 м². Також Лариса Володимирівна задекларувала 100387 гривень заробітної плати, 8537 гривень – дивідендів, 6000 гривень – доходу від надання майна в оренду, 23 816 та 22607 гривень – на банківських рахунках. Нічогенько так для тендітної, але судячи з усього, працьовитої жінки

 

Секретар міської ради, заступник міського голови Олег Свідерський з нерухомості задекларував три земельні ділянки, загальна площа яких – 16106 м².

Ще в Олега Миколайовича задекларовані дві автівки марки ЗАЗ та ВАЗ і заробітна плата в розмірі 78016 гривень. Ні будинку, ні квартири, хіба та, що записана на дружину.

Голова Володимир-Волинської райдержадміністрації Наталія Василець задекларувала квартиру у Володимирі площею 98,8 м² та заробітну плату в розмірі 54081 гривень. Ось так коротко – ні тобі земельки, ні автомобіля, ні рахунків у банку.

Голова Володимир-Волинської районної ради Роман Гук задекларував два житлових будинки. Один – в селі Новини (Володимир-Волинського р-ну), площею 58,2 м², інший – в Устилузі, площа 241 м². З нерухомості більше нічого, а земельних ділянок Роман Григорович задекларував аж п’ять, загальною площею 23858 м². Ще в голови райради задекларовано автомобіль «Тойота» (2001 р.в.), заробітна плата в розмірі 41587 гривень. І більше нічого – ні подарунків, ні банківських активів.

Голова Володимир-Волинського суду Надія Пікула задекларувала будинок площею більше 332 м², квартиру – більше 71 м², гараж, дві земельні ділянки, автомобіль «Мерседенс-Бенс» (1997 р.в.).

Окрім того, Надія Василівна вказала в декларації заробітну плату   256110 гривень та пенсію у розмірі 2938 гривень. Голова суду навіть задекларувала подарунок у «негрошовій формі» вартість якого 115 гривень. Задекларувала голова суду також гроші на банківському рахунку – 120000 гривень.

Те, що в українських суддів зарплати чималі, знають майже усі, а тому надіємося, що перечитавши ці рядки, очі під лоб ніхто закочувати не буде.

 

Керівник Володимир-Волинської прокуратури Віталія Книш задекларувала будинок площею 107 м², який знаходиться десь у Турійському районі, 8 земельних ділянок загальною площею 10538 м², автомобіль «Сітроен» (2008 р.в.), заробітну плату в сумі 124949 гривень.

І все. Ні тобі багаточисельних банківських вкладів. Ну, правда, ще чоловік декларує трохи грошей на банківському рахунку, будинок та ще одне авто.

 

Якщо порівнювати з декларантами всеукраїнського масштабу, то наші, володимирські служителі держави, можна сказати, абсолютно нічим не «блєщут». Жодних старовинних творів мистецтва, квитків у космос і земельних ділянок на Місяці, раритетної зброї та іншого дива-дивного… Вже не говориться про мільйонні банківські рахунки.

Щоправда, слід замітити, що у кожного із згадуваних декларантів, як у справжнього українця, «імєєтся» земелька. В когось по вісім діляночок, в когось по одній. Але, без землі майже ніхто не залишився…

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!