Кабмін змінив правила розрахунку субсидії, постановою від 8 вересня 2016. Зокрема, замість реальних доходів вносяться умовні – для тих, хто служить, навчається або не має офіційних доходів.

Для військовослужбовців строкової служби, якщо вони зареєстровані в будинку, де живе родина, яка претендує на субсидію, встановлено умовний дохід в розмірі 50% прожиткового мінімуму (725 грн).

Для осіб, які досягли 18-річного віку станом на 1 січня, середньомісячний сукупний дохід якої  менший від прожиткового мінімуму, або доходи відсутні, але такий громадянин навчався на денній формі навчання в загальноосвітніх, професійно-технічних або вищих навчальних закладах, то для розрахунку субсидії середньомісячний дохід такої особи визначається на рівні одного прожиткового мінімуму (зараз – 1450 грн).

Для осіб, які досягли 18 років, які отримують стипендію, а також для тих, кому держава платить будь-яку допомогу (по інвалідності, по догляду за інвалідом, одиноким матерям тощо), враховуються фактичні розміри цих доходів. Якщо в особи, яка досягла 18-річного віку станом на 1 січня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії, відсутні доходи, для розрахунку субсидії середньомісячний дохід такої особи визначається на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму (2900 грн).

Якщо на момент звернення за призначенням субсидії громадянин є непрацюючим пенсіонером, який не має інших доходів, крім пенсії, в його середньомісячний сукупний дохід враховується розмір пенсії за попередній місяць.

Водночас з доходів, які впливають на призначення і розмір субсидії, виключені: вартість безкоштовних путівок, протезів, засобів реабілітації (коляска, милиці), суми, виплачені за шкоду здоров’ю в зв’язку з виробничою травмою. Також претендент на субсидію може отримати її у винятковому порядку, за рішенням комісії при місцевих органах влади. Для цього йому треба довести, що його доходи дійсно менше розрахункових (наприклад, людина безробітна і зараз серйозно хвора).

За консультацією про порядок призначення субсидій можна звернутись до Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги,  за адресою: – м. Володимир-Волинський, вул. Устилузька, 19 тел. (03342) 3-80-11, 3-80-16;
Skype: Володимир-Волинський МЦ з надання БВПД, а також  у мобільні пункти консультування  при Володимир-Волинському міському та районному управліннях  соціального  захисту населення  за адресами:  вул. Ковельська, 173 щопонеділка 09.00-11.00 (район); вул. Івана Франка, 8 щочетверга 09.00-11.00 (місто).

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!