Мільярд із Державного бюджету та понад сто мільйонів із місцевих. Такі прогнозовані цифри називає керівництво області, говорячи про ремонт та відновлення доріг у 2017-му.

Вже відомо, що в наступному році на рівні держави запрацює дорожній фонд. Відповідні наміри задекларували під час засідання Ради регіонального розвитку і Президент України Петро Порошенко, і Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Відтак, 14 мільярдів гривень у державній казні закладуть саме на дороги. 35% від суми обіцяють розподілити між регіонами, аби лагодили шляхи місцевого значення.

– Дорожній фонд передбачається державою, – підкреслив перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Степанцов. – Ці кошти будуть направлені на дороги державного значення та територіальні, місцеві дороги. По дорогах державного значення співфінансування буде в обсягах 90 на 10 відсотків і по дорогах місцевого значення 50 на 50. Тобто ці 50 відсотків ми повинні передбачати з усіх місцевих бюджетів та обласного бюджету, відповідно. По кожному району відповідно до можливостей і пріоритетів, визначених головою облдержадміністрації.

Слід зазначити, що на Волині готові працювати в такому форматі. По-перше, є досвід роботи реалізовувати об’єкти інфраструктури через Державний фонд регіонального розвиту, де також слід було передбачати співфінансування. По-друге, хоча й не де-юре, але де-факто обласний державний фонд успішно існував. Тому вже наприкінці 2016-го керівництво виконавчої гілки влади в області напрацювало так звану дорожню стратегію 2017-го.

– Одним із пунктів пропозицій, які було передано у Кабінет Міністрів від Волинської області щодо доріг державного значення, це капітальний ремонт дороги державного значення Луцьк – Володимир-Волинський – Устилуг, – наголосив під час однієї з оперативних нарад голова облдержадміністрації Володимир Гунчик. Точно так, у такому ж обсязі, як було зроблено на Луцьк – Львів. І якщо нам вдасться довести в Укравтодорі, Мінінфраструктури та Камбіні доцільність цього проекту, то матимемо на території області ще один капітально відремонтований напрямок дороги. Наступний напрямок – завершення ділянки дороги Ковель – Ягодин, на тій ділянці де з двосмугового руху переходить на одну смугу. Частина дороги не завершена. Ця ділянка стоїть уже більше п’яти років. І якщо нічого не робити, то дорога буде непридатною.

На рівні держави особливо акцентують на необхідності ремонту міжнародних напрямків. Волиняни ж планують відремонтувати дорогу з Луцька до Устилуга, залучивши ще й грантові кошти. Мова йде про три мільйони євро, за які вдасться прокласти 13 кілометрів покриття.

– Є міжурядова угода між Польщею та Україною, згідно з якою буде забезпечуватися ділянка від Володимира до Устилуга, а відповідно нам свої зусилля треба сформувати саме на ділянці від Луцька до Володимира, – розповів у коментарі для передачі «Волинь: акценти» директор департаменту інфраструктури та туризму облдержадміністрації Іван Мирка. –  Міжурядова угода передбачає 100 мільйонів євро між республікою Польща та Україною. Вона передбачає кошти на вдосконалення прикордонної інфраструктури. В основному це під’їзди до пунктів пропуску, а також забезпечення необхідним самі пункти пропуску. І в Волинській області це припадає якраз на ділянку Володимир-Устилуг.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації у Волинській області

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!