Дмитро Бутенко, київський підприємець, звернув увагу на равликів у супермаркеті ще десять років тому. Адже французький смаколик коштує в середньому 600 гривень за кілограм, а розводити молюска зовсім не дорого!   Тож два роки теорії, і чоловік розпочинає успішний бізнес, відкриваючи першу в Україні равликову ферму. Зовсім скоро українські равлики потіснили в ресторанних меню своїх французьких родичів, пише газета “Експрес”. 

Цікаво, а як вирощують французький делікатес?

“Свій перший урожай молюсків я зібрав з присадибної ділянки площею 50 на 50 метрів, – згадує Дмитро Бутенко, ферма якого нині займає приблизно вісім гектарів! Сьогодні тут живуть 10 тонн равликів. – Тут ми вирощуємо равликів в умовах, наближених до їхнього природного середовища. Це один із методів, інший – промисловий. Тоді равликів тримають у приміщені й годують спеціальним кормом. Вибір методу залежить від виду. Ми вирощуємо три породи виноградних равликів”.

Нині в Дмитра Бутенка багато клопоту, адже закінчується сезон і равликів пора “вкладити” до зимового сну. “З настанням холодів їх збирають у ящики та мішки і ховають до погребів із добре налагодженою вентиляцією”, – розповідає власник ферми.

…Ми проходимо спорожнілими плантаціями, на яких донедавна паслися молюски, у напрямку простої цегляної споруди, схожої на хлів.

“Раніше це був закинутий корівник, а ми його перетворили на цех із вирощування равликів у промислових умовах. Тут їх підгодовують сумішшю із 16 злаків та поливають водою, адже цьому молюску потрібен клімат із рівнем вологості не менше 80%”, – розповідає пан Бутенко.   За його словами, попри назву, виноградні равлики не їдять винограду. На плантаціях вони харчуються травою та широколистими рослинами, обираючи на власний смак. А ті, що ростуть у промислових фермах, споживають петрушку, салат, яблука, моркву, гарбузи та кавуни. Для профілактики і тим, й іншим, додають до раціону молоду кропиву.

“Для равликів вона слугує своєрідним антибіотиком”, – пояснює фермер.   Загалом, за підрахунками фермера, тонна равликів за тиждень з’їдає у середньому 600 кілограмів корму.   “Знову равлики прокинуться десь наприкінці лютого чи на початку березня. Більш пізній вид відійде від зимової сплячки в травні, – говорить Дмитро Бутенко. – А найгарячіша пора – літо, коли,  окрім основного догляду, потрібно ще й ікру збирати. Ми, звичайно, її беремо стільки, скільки можна продати, адже цей продукт коштує дуже дорого! Частину лишаємо на виведення потомства – це приблизно 30 відсотків кожного сезону”.

Равликова ікра коштує так само, як осетрова: 1850 гривень за 50 грамів. Загалом чоловік продає до 150 кілограмів філе равлика в маринаді на рік та до п’яти тонн фаршированого равлика. Один кілограм у мушлі вартує 600 гривень, без неї – 900 – 1000 грн. За рік підприємець може заробити й понад 30 тисяч доларів…

Євгенія КОЛЯДА

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!