До Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги нерідко звертаються учасники бойових дій, зокрема, антитерористичної операції, які відповідно до Закону України “Про безоплатну правову допомогу” є суб’єктами права на безоплатну вторинну правову допомогу, тобто мають право на послуги адвоката, які оплачуються за рахунок державних коштів.  

Одним з актуальних питань є питання виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня. Згідно статистичних даних у вересні-листопаді 2016 року до Центру та бюро Центру безоплатної вторинної правової допомоги звернулось 616 клієнта щодо складання відповідних процесуальних документів про визнання протиправними дій органів, уповноважених на виплату допомоги та зобов’язання виплатити недоплачену щорічну грошову допомогу. 

Відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щорічно до 5 травня учасникам бойових дій  (далі — УБД) виплачується разова грошова допомога у розмірі п’яти мінімальних пенсій за віком.  Однак, органи, які наділені повноваженнями на виплату вищевказаної допомоги керуються при її нарахуванні Постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 року (№141), що суттєво звужує гарантовані Конституцією України (ст.ст. 19,22) права  і свободи громадян.

У разі, якщо військовослужбовці вважають відмову у виплаті разової грошової допомоги згідно Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” незаконною, вони мають право звернутись до суду за захистом своїх прав.

В цьому питанні допоможе Володимир-Волинський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Бюро Центру, який забезпечить участь адвоката в складанні процесуальних документів та судовому процесі або посадову особу відділу представництва Центру).

Додатково повідомляємо, що при зверненні до Центру мати при собі:

  • оригінал документа що посвідчує особу;
  • ідентифікаційний номер;
  • посвідчення ветерана війни-учасника бойових дій.

Адреса Центру та бюро Центру:

Горохівське бюро правової допомоги – м.Горохів, вул.Шевченка, 25 тел. (03379) 2-17-30;

Іваничівське бюро правової допомоги – смт Іваничі, вул.Банківська,6 тел. (03372) 2-20-19;

Локачинське бюро правової допомоги- смт Локачі, вул. Героїв Майдану, 1  тел.  (03374) 3-01-34;

Любомльське бюро правової допомоги – м. Любомль, вул.Богдана Хмельницького,12 тел. (03377) 2-45-43;

Нововолинське бюро правової допомоги – м.Нововолинськ, вул.Винниченка,14  тел. (03344) 4-48-14;

Шацьке бюро правової допомоги – смт Шацьк, вул. 50-років Перемоги,1б тел. (03355) 2-08-47;

Володимир-Волинський  МЦ з надання БВПД – м. Володимир-Волинський, вул. Устилузька, 19  тел. (03342) 3-80-11, 3-80-16

Більше інформації про безоплатну правову допомогу на сайті: http://volyn.legalaid.gov.ua/, e-mail volodymyr-volynskyy.volyn@legalaid.gov.uа

Skype: Володимир-Волинський МЦ з надання БВПД.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!