47 тис. керівників приватних підприємств мають зарплату 1450 грн. Це означає, що більшу частину коштів вони нелегально. Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева.

“Ми порахували, що близько 30 відсотків працівників в Україні отримують зарплатню до 2 тисяч гривень. Решту доходу роботодавці їм дають в конверті”, – сказав міністр.

За його словами, аби змінити ситуацію, яка склалася, варто збільшити мінімальну зарплату в Україні.

“Другим нашим кроком щодо легалізації зарплат буде підняття їхнього мінімального рівня до 3200 гривень замість 1600 гривень. Це призведе до більшої частки легалізації зарплат”, – вважає Андрій Рева.

В уряді порахували, що підвищення мінімальної зарплати торкнеться 3,7 млн українців. Це допоможе більш ефективно наповнювати Пенсійний фонд. Адже із нової мінімальної зарплати відрахування будуть удвічі більшими ніж із теперішньої.

“Після збільшення мінімальних зарплат і підвищення прожиткового мінімуму ці цифри стануть однаковими. Це правильний крок уряду”, – говорить економіст Олександр Бойко.

За його словами, в першу чергу, від підвищення мінімальної зарплати виграють державні службовці й працівники різних бюджетних організацій, адже багато із них отримують мінімальну зарплату з надбавками.

“У сфері приватного бізнесу ніхто підвищувати зарплатню не буде. Частина підприємців може скасувати ще й премії для своїх підлеглих, бо прийдеться більше податків платити за кожного працівника. Ніякого ефекту детінізації доходів підвищення мінімальної зарплати не дасть. По-перше, для цього щонайменше треба здійснювати мало не щомісячні перевірки приватних підприємств і перекрити кисень конвертаційним центрам. По-друге, зменшити податки на доходи громадян хоча би на 2-3 відсоткових пункти”, – каже спеціаліст.

На його думку, бізнесмени пристосуються до більшої мінімальної зарплати й будуть продовжувати хитрувати надалі.

“Вони оформлюватимуть людей на півставки. І платитимуть офіційно ті ж самі 1600 гривень. Так, керівник підприємства, оформлений на півставки — звучить абсурдно. Але не менш абсурдно звучать зарплати у 1450 гривень головних бухгалтерів підприємств із штатом півтисячі людей. Тому ця схема зарплат у конвертах працюватиме й надалі. А фінансування Пенсійного фонду суттєво не зросте”, – прогнозує Олександр Бойко.

Нагадаємо, вітчизняні роботодавці часто порушують трудові права. Найбільше до цього схильні у торговельній, медичній, фармацевтичній сфері й агробізнесі.

Автор матеріалу: Володимир Гук

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!