Художниця Євгенія Гапчинська відсудила у львівського підприємця 101,5 тис. гривень за торгівлю магнітиками із зображеннями з її картин.

Йдеться про продаж сувенірних магнітиків із персонажами, намальованими Євгенією Гапчинською.

У рішенні Галицького районного суду Львова вказано, що у лютому 2016 року в сувенірному магазині продали п’ять таких магнітиків та дві картини (загалом на 240 грн). Через це юристи художниці й подали до львівського суду позов щодо порушення авторських прав, вимагаючи виплатити за кожне зображення по 10 мінімальних зарплат (14,6 тис. грн).

«У магазині «Сувеніри» здійснювалось розповсюдження магнітів та картин, на яких відтворено твори образотворчого мистецтва позивача, зокрема магнітів з зображеннями творів із зареєстрованого каталогу її робіт за 2009 рік. Жодного дозволу на використання своїх творів відповідачу позивач не надавала, а тому дії підприємця є порушенням виключних майнових авторських прав позивача», – йдеться у рішенні Галицького райсуду.

Представники підприємця, який торгував сувенірами, не з’явилися на судове засідання.

Зважаючи на відсутність у нього дозволу на використання картин Гапчинської, суд задовольнив вимоги художниці, зобов’язавши власника сувенірного магазину виплатити 101,5 тис. гривень.

 

Джерело: http://zaxid.net/

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!