Вчора зранку шахтарі шахти №10 “Нововолинська” розпочали голодування! Упродовж трьох місяців їм не виплачують заробітну плату. Окрім того, існує загроза закриття єдиної в країні шахти котра будується. Все це і стало приводом для голодування. 
Шахтарі кажуть, що таке рішення одноголосно було прийнято на зборах трудового колективу підприємства. Директор недобудованого рудника намагався переконати працівників відмовитися від такого кроку. “Проте, гірники налаштовані рішуче: вони вимагають у першу чергу погасити 7 млн. грн. заборгованості із зарплати.
Долею шахтарів та самої недобудованої шахти переймається народний депутат Ігор Гузь. Розібратися у даній ситуації обіцяє і міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Носалик. Про позицію міністра стало відомо з обговорень під постом, викладеного нардепом. До речі, в ньому пан Носалик повідомив, що збирається відвідати Волинь. Коли саме – невідомо.
Ігор Насалик В травні 2016 року ( два тижні на посаді міністра), я вивчив питання фінансування добудови 10 й шахти Нововолинська. Виявляється кошторисна вартість складала 1млрд. 500 млн гр ( при курсі дол. 8) і явно не відповідала реальним цінам , і не просто не відповідала , а увага -на декілька порядків не відповідала. На сьогодні завершення добудови оцінюється в 300 – 350 млн ( при курсі 25,6). Погодьтесь не всім це до вподоби ( особливо тим, хто вже поділив майбутній прибуток)……, прикро, що шахтарі використовуються , як інструмент…….. Звичайно заробітну плату ми закриємо , відшукавши механізм фінансування ( його наразі немає) , кошти на рахунках є , але вугільна галузь ,вже ніколи не буде ямою по відмиванню грошей.

 

Ігор Гузь
Ігор Гузь 1. Якщо реально за такі кошти то нехай буде так. 2. Змінюйте все керівництво яке не справляється і не задовільняє. Призначайте людей які здатні добудувати шахту в короткі терміни і за такі гроші. 3. Беріть питання добудови під свій особистий контроль. І в такому випадку моє сприяння гарантоване! 4. А роботяги шахтарі ні в чому не винні, вони не бачать сьогодні іншого варіанту аби їх почули…

 

Ігор Насалик
Ігор Насалик Я буду на Волині цього тижня. Думаю, на місці, рішення приходять швидше.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!