Причому, роблять це самі ж депутати. Нинішні, колишні, міської та обласної рад. 

Отож, розпочнемо з того, що 11 жовтня 2016 року відбулося засідання ради  з питань молодіжної політики при виконавчому комітеті Володимир-Волинської міської ради. Саме там було прийняте рішення про проведення рейду по торгівельних об’єктах з метою контролю дотримання правил торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями, пивом та тютюновими виробами неповнолітнім та дотримання рішення Володимир-Волинської міської ради від 19 червня 2015 року «Про обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива на території міста Володимира-Волинського», яке діє з 22:00 години до 08:00 години кожного дня, враховуючи вихідні та свята.

Майже місяць потому, була сформована, так звана, рейдова бригада куди увійшли представники міського відділу поліції, голова молодіжної ради Максим Клим’юк, депутат міської ради Роман Горошкевич, головний спеціаліст управління освіти, молоді та спорту міськвиконкому Наталія Ярощук та представники місцевих ЗМІ.

Контрольні закупки, задля перевірки дотримання рішення Володимир-Волинської міської ради «Про обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива на території міста Володимира-Волинського», розпочали із ТЦ «Ірена» (вул. Луцька, 64, відділ алкоголю – п-ць Ситник О.В). На годиннику вже почала відлік нова доба, а ми без проблем купили спиртне.

Що ж, початок виявився не дуже приємним, йдемо далі…

Далі навідуємося у магазин «ВІК», який знаходиться за адресою вул. Полійської Січі, 5б (відділ алкоголю – підприємець Кошельник В.І.).

На годиннику – далеко за 23.00, але це не стало перешкодою для купівлі спиртного. На контрольну закупку витратили близько однієї хвилини часу. Хоча, застереженням для всіх бажаючих “затаритися” алкоголем у нічний час слугує табличка з відповідним записом-попередженням, яка розміщена на самому видному місці у крамниці.

 

Враховуючи той факт, що місто у нас маленьке та всі один одного знають, продовжувати контрольні закупки вирішили через кілька днів. Сподівалися, що складені на продавців вищевказаних магазинів протоколи адміністративних порушень відіб’ють бажання реалізувати алкоголь в інших крамницях , які працюють цілодобово.  Але, на жаль, цього не відбулося.

Кілька днів потому…

22.56, магазин «Маяк» (вул. Поштова, 2, відділ алкоголю – підприємець Принда Н.Є.). Придбали шоколадку, на додачу вибрали пляшечку вина. Про жодну заборону продажу алкоголю після 22.00 ніхто й не згадав.

Надія на законопослушність залишалася щойно рушили на останній об’єкт. На годиннику 23.19. Контрольну закупку провели в магазині «Ельф – 2» (вул. Ковельська, п-ць Чайковська М.Є.). Без проблем придбали пляшку вина, та ще й стали свідками того, як хтось спокійнісінько купував пиво. Напевне нічого б незвичайного тут не було б , якби не один цікавий факт. Під час контрольної закупки у «Ельфі», коли на прилавку уже стояло спиртне, у магазин зайшов поліцейський зі спутником у цивільному, який і купував пиво. Натомість людина у формі, яка в першу чергу повинна бути інформована стосовно обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива на території міста Володимира-Волинського, просто вийшла з нічного магазину, не сказавши ні слова продавцеві.

Уже на дворі, після того як депутат міської ради Максим Клим’юк запитав поліцейського, чому той жодним чином не відреагував на купівлю спиртного після 22.00, у відповідь почув – вони звертають увагу лише на «сильноалкогольні напої», такі як горілка.

Усі свої дії учасники рейду фіксували на відеокамеру. Отож, переглянувши ці коротенькі, про те промовисті відеоролики, кожен може впевнитися і переконатися, що заборона на продаж алкоголю після 22.00 діє лише на папері. Виявляється, палкі депутатські дебати, громадські обговорення, рішення …. – даремна праця та старання. Голосуйте – не голосуйте, обговорюйте-дискутуйте, в нашому місті всеодно знайдуться ті, кому жодні Закони не писані!

Цікаво, невже депутати це залишать поза увагою? Поживемо – побачимо!

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!