Перемога Дональда Трампа прийшла як грім серед ясного неба. І поки люди ворожать, що ж тепер буде далі з США і нашою планетою, ми вважаємо, що варто уважити і суперницю нового президента. Так, Хілларі Клінтон не стала першою жінкою-президентом, але, по-перше, нікуди з великої політики вона не йде, а по-друге, людина вона, як не крути, цікава. Портал “Знай.ua” пропонує вам ознайомитися з фактами про життя Хілларі Клінтон, які ви навряд чи знали.

Звідки вона?

Її повне ім’я – Хіларі Діана Родхем Клінтон. Народилася 26 жовтня 1947 року в Чикаго і закінчила юридичний факультет престижного Єльського університету. Як стверджує її молодший брат Х’ю: “Ми були виховані в традиційних цінностях Середнього Заходу: сім’я, церква по неділях, повага до старших, хороше навчання, заняття спортом”.

Жінка-сенатор

До сьогоднішнього дня Хілларі, як правило, свої вибори вигравала. Так в 2001 році її були обрано сенатором від штату Нью-Йорк, а через п’ять років вона виграла і перевибори, витерши ніс конкурентам.

Клінтон не була першою жінкою-сенатором США, але зробила чимало для того, щоб розширити роль жінки в американській політиці.

Гостя на весіллі Трампа

Відносини Хілларі Клінтон і Дональда Трампа далеко не завжди були такими ворожими, як зараз, коли вони стали суперниками. У 2005 році вона та її чоловік екс-президент Білл Клінтон були гостями на весіллі Дональда і Меланії. І непогано проводили там час разом, судячи з фото.

Молода республіканка

Клінтон не завжди дотримувалася ліберальних переконань та була членом Демократичній партії. У молодості вона була досить активною прихильницею республіканців і навіть агітувала за одіозного консерватора Баррі Голдуотера, який програв тоді вибори президента Ліндону Джонсону. Багато політологів досі вважають, що якби тоді переміг Голдуотер, то США могли мало не скотитися до диктатури. Адже Баррі за характером був дуже авторитарний.

Погляди Хілларі змінила війна у В’єтнамі. Не підтримавши мілітаристських настроїв республіканців, вона змінила свої погляди і стала демократкою.

Питання одностатевих шлюбів

Демократична партія США в цілому підтримує одностатеві шлюби. Саме Барак Обама посприяв їх повній легалізації на території США. Але його соратниця по партії Хілларі Клінтон займає неоднозначну позицію з цього питання.

Вона неодноразово висловлювалася на підтримку тільки традиційних сімей за часів президентства чоловіка Білла, підтримувала таку точку зору і після.

Війна в Іраку та Лівії

Незважаючи на те, що Демократична партія США вважається в цілому антивоєнною, Клінтон, будучи сенатором, у 2001 році голосувала за введення військ до Іраку. І послідовно підтримувала всі військові операції американців останніх років. Навіть Обама якось зауважив, що її позиція з таких питань ближче до Джорджа Буша-молодшого та республіканців, а не до демократів.

А ще її якось сильно розвеселила звістка про смерть Муаммара Каддафі. Звичайно, лівійський лідер був диктатором, але все-таки офіційним особам цивілізованих держав варто бути трохи стриманішими.

Терористи з “Боко харам”

При цьому, з нез’ясованої причини, в 2012 році Клінтон, будучи держсекретарем, відмовилася внести африканську ісламістську організацію “Боко харам” в список терористичних. Хоча до цього її закликали і демократи, і республіканці. Ні, ми не думаємо, що між Клінтон і “Боко харам” є якийсь зв’язок. Але у будь-якому випадку дуже дивна відмова.

Заробітки

Починаючи з 70-х Клінтон була успішним юристом і працювала на багато великих юридичних та адвокатських контор. І завжди зарплата у неї була більше, ніж у чоловіка. У 90-х річний дохід Білла становив всього-то 35 тисяч доларів. А Хілларі отримувала в десять разів більше.

Перша леді в суді

Клінтон була першою дружиною президента США, яка постала перед судом і давала свідчення під присягою. Це сталося в 1996 році під час розгляду гучної справи “Уайтуотер”. Клінтонів тоді підозрювали в причетності до ухилення від сплати податків, незаконних оборудках з нерухомістю і лжесвідченні. В результаті у цій справі за ґрати потрапило дванадцять чоловік, але Білла та Хілларі суд виправдав.

Письменниця

Крім політики і юриспруденції Хілларі займається тим, що пише книги на особисту та суспільну тематику. Читачі можуть ознайомитися з її мемуарами “Історія мого життя”. А про її політичні погляди можна дізнатися з книги “Потрібне ціле село”, за аудиоверсию якої Хілларі, до речі, отримала премію Греммі в 1997 році.

Вічнозелена Хілларі

Не секрет, що всім публічним людям спецслужби в свої документах дають кодові прізвиська. Кодовим ім’ям Клінтон було милозвучне Evergreen (вічнозелена). А чоловіка Білла називали просто Eagle (орел).

Автор матеріалу: Олексій Киштимський

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!