У Фінляндії вперше за всю світову історію освіти скасували шкільні предмети та повністю реформували систему навчання.

Нагадаємо, освіта у цій країні вважається однією з кращих і входить у десятку найбільш престижних.

Проте місцева влада не прагне спочивати на лаврах і вирішили влаштувати справжню революцію в шкільній системі. Чиновники хочуть скасувати шкільні предмети: тепер не буде уроків фізики, математики, літератури, історії та географії. При вивченні курсу “Робота в кафе” учні отримають комплексні знання з англійської мови, економіки та комунікативних навичок.

Крім того, у Фінляндії така система вводиться для старшокласників починаючи з 16 років.

За задумом, учень повинен буде сам вибрати, яку тему йому вивчати, виходячи з уявлень про їх необхідність для подальшого життя. Таким чином, підліткам не треба буде проходити повний курс фізики чи хімііі і задаватися вічними питаннями: “А мені це треба?” та “Для чого я все це вчу”.

Фінська система освіти заохочує роботу в колективі, а тому зміни в роботі торкнуться і викладачів. Шкільна реформа вимагатиме більшої взаємодії між учителями різних предметів. Приблизно 70% педагогів в Гельсінкі вже пройшли підготовку за новою системою подачі інформації і отримають надбавку до зарплати. Повністю оновити систему освіти фіни планують до 2020 року.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!