В найближчому майбутньому на наших столах може з’явитися їжа з природного газу і нафти. Принаймні, м’ясні продукти точно будуть зобов’язані своїм походженням вуглеводневим копалинам.

Перші фабрики з виробництва кормів для тварин з природного газу запрацювали вже цієї осені. А це означає, що й страви з м’яса поросят, яким дають такий корм, в якомусь сенсі також отримані з метану.

Біотехнологічна компанія Calysta з Каліфорнії збирається запустити свою першу фабрику, на якій спеціальні мікроорганізми переробляють метан в багату білком їжу для сільськогосподарських тварин. У вересні компанія вже запустила подібне виробництво, кінцевий продукт якого – корм для риб. Про це сказано на офіційному сайті компанії.

Однак, Calysta не єдина компанія такого роду. ЇЇ британські конкуренти Unibio отримали першу чергу корму для рибок з метану в жовтні цього року.

Чи добре це для екології? І так і ні. З одного боку, разом з розвитком виробництва кормів з метану пропаде необхідність засівати кормовими культурами величезні поля, а отже вирубувати ліси для оранки землі. З іншого боку, видобуток і виробництво продуктів з вуглеводневих копалин шкодять планеті, збільшуючи викиди вуглекислого газу.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!