У найбільших містах Волині роблять чергову спробу так чи інакше вирішити проблемні питання з полігонами для зберігання твердих побутових відходів.

Уже близько року волинськими звалищами цікавиться ТОВ «Озон Інвестмент», яка є дочірнім підприємством компанії з Нідерландів. Підприємство спеціалізується на видобуванням на смітниках газу, який після очистки стає повноцінним енергоносієм, придатним до спалювання та навіть для заправки автомобілів.

На луцькому звалищі у селі Брище фахівці компанії уже провели тестові буріння і забір газу й відправили його на дослідження у Німеччину. Також пробні буріння пройдуть на ковельському полігоні твердих побутових відходів. Волиняни від так званої дегазації отримають зменшення рівня забруднення навколишнього середовища, зведення практично до нуля ризику масштабних пожеж на полігоні з відходами, а також кошти.

Луцькому департаменту ЖКГ інвестор, зокрема, пропонує щорічно 1,2 мільйона гривень або матеріальні цінності на цю суму та 8 відсотків від прибутку. Інвесторам ще слід знайти спільну мову з Рокинівською селищною радою, на території якої знаходиться звалище у Брище. Компанії знадобиться орендувати близько півгектара землі для облаштування робочого майданчика. Будівництво займе приблизно 14 місяців.

Як відомо, у Брищі інші компанія з Києва реалізовує ще один проект з переробки та сортування відходів. В інвестора виникли проблеми з місцевою громадою у зв’язку з будівництвом сміттєспалювальної печі. Жителі навколишніх сіл повстали проти неї через побоювання щодо різкого погіршення екології. Акція протесту вилилася навіть у блокування в’їзних шляхів на звалище, через що Луцьк мав певні труднощі з вивозом сміття.

Джерело: http://visnyk.lutsk.ua/

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!