Останнім часом в нашій державі з’являється все більше людей, які після настання пенсійного віку не можуть оформити пенсії. А все тому, що просто не вистачає страхового стажу. Причин тут декілька: нелегальне працевлаштування, тимчасові заробітки за кордоном та так зване підприємництво на розкладачках, засноване  ще у 90-х роках без сплати податків.

А для того, щоб взагалі претендувати на пенсію, треба легально відпрацювати не менше 15 років і підтвердити це документально. Але не всі можуть це зробити, і часто не з вини людей. Бо й донині працедавці не надто виявляють бажання оформляти своїх працівників згідно чинного законодавства.

У Володимир-Волинському  об’єднаному управлінні Пенсійного фонду визнають, що таких людей, які втратять право на пенсію, з кожним роком буде все більше, але вирішити їхні проблеми можна. А як, ми намагатимемося нині донести.

Нині на обліку в управлінні перебуває майже 15,5 тисяч пенсіонерів, яким щомісяця держава виплачує 24 мільйони 75 тисяч гривень. З 1 грудня ця сума збільшиться, оскільки з 1 грудня мінімальна гарантія держави пенсіонерам становитиме 1247 гривень. Як зазначила начальник управління Лариса Величко, з 1 грудня відбудеться перегляд пенсійних виплат, однак підвищаться  вони тільки в тих пенсіонерів, в яких складові пенсії залежать від суми прожиткового мінімуму.

Варто зазначити й те, що останніми роками поменшало пенсіонерів серед жінок, яким доведеться працювати до 60 років. Тобто, «тигипівська» реформа  продовжила молодість жінкам ще на п’ятак. Що ж стосується страхового стажу, який є мало не основним пропуском для отримання пенсії, начальник відділу платежів до пенсійної системи Наталя Назарук наголосила, що даний стаж можна купити або докупити. Пояснимо, як.

Купівля стажу відбувається за принципом повної оплати на підставі укладання договору. Але для цього потрібно звернутися до податкової інспекції, бо адмініструванням ЄСВ нині займаються фіскали. Що стосується доплати, потрібно звернутися до управління Пенсійного фонду та написати заяву. Пояснимо механізм.

Як наголосила Наталя Богданівна, купувати стаж не є дешевим задоволенням, бо нині сума ЄСВ становить 319 гривень у місяць. І коли людині не вистачає десять років, то не важко порахувати, скільки доведеться витратити коштів на те, щоб призначили пенсію. Однак є такі випадки, коли люди купують. І таких у минулому році було 5 чоловік, а у нинішньому вже 11.

Ми ще наголошували на тому, що можна докупити стаж. Але для цього є одна умова: мати хоча б який-небудь офіційний дохід. Для цієї доплати мінімальний страховий внесок розраховується відповідно до мінімальної заробітної плати, яка була встановлена на той період, за який здійснюється доплата. Таким правом у нашому районі скористалося шестеро людей.  А для тих, хто немає за що докупити або купити, держава виплачуватиме допомогу, але тільки через три роки після досягнення пенсійного віку.

Як бачимо, право на пенсію кожний з нас просто може купити. Хитро держава зробила, бо коли не могла здерти з працедавця, на якого нелегально працювали люди, то на старості здере із тих же людей. Жити за щось таки потрібно. Усім…

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!