Кількість отримувачів соцдопомоги може підвищитися майже вдвічі: сьогодні субсидії отримують 5,5 млн домогосподарств, а в опалювальний сезон їх кількість може сягнути 9 млн. У зв’язку з цим Кабінет міністрів України має намір передбачити в державному бюджеті України на 2017 рік не менше 52 млрд. грн. на житлові субсидії.  Хоча бюджет ще не прийнятий, а проте, щоб зменшити цю суму на декілька мільярдів, мова вже ведеться.

Як відбувається процес оформлення субсидій у Володимир-Волинському районі, розмову вели із заступником начальника районного управління соціального захисту населення, начальником відділу соціальних допомог Наталією Нужиною. Про те, що субсидія тим, хто за нею звернувся у минулому році, автоматично продовжується, практично відомо усім. Однак є одне «але». Це тільки у тому випадку, коли не відбулися зміни у складі сімї. Якщо хтось помер, знявся із реєстрації по місцю проживання або навпаки, доведеться документи поновлювати.

Нині у Володимир-Волинському районі субсидіями охоплено 4270 осіб, проте документи здали 4785 осіб. У середньому за тиждень звертається до 120 людей, більше половина з яких – вперше. Цьогоріч, як зазначає Наталія Володимирівна, відбулися зміни в порядку призначення субсидії. По-перше, тим, хто не працює, місячний дохід вираховується з розрахунку два прожиткових мінімуми. Для студентів-контрактників береться один прожитковий мінімум, а для тих, кому держава платить стипендії – її розмір. Отже варто наголосити на тому, що коли в родині є студенти-контрактники, потрібно принести до управління соціального захисту копію цього контракту. Якщо, звісно, родина хоче набути право на субсидію.

І насамкінець. З нового року відбудеться подвійне підвищення мінімального розміру заробітної плати. Проте панікувати не потрібно. Змін у призначеннях субсидій, принаймні, до завершення опалювального періоду, не відбудеться. І найголовніше. Звіряйте, шановні громадяни, житлові площі із комунальними установами, особливо із газовим господарством. Бо є непоодинокі випадки, коли ця контора у своїх документах виставляє набагато менші площі будинків та квартир. І багато хто із людей просто лишається субсидійного блага. Тому коли вже оформляєте субсидію, загляньте в управління газового господарства та звірте ті квадратні метри.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!