Аби вберегти ялинки від незаконного вирубування до новорічних свят, волинський ліс посилено охоронятимуть.

Про це повідомляють у прес-службі ВОУЛМГ.

Перш за все, лісівники обіцяють спільні з органами виконавчої влади і місцевого самоврядування, територіальними органами поліції та Держекоінспекції рейди. У посиленому режимі працюватимуть і мобільні рейдові бригади, залучаючи до охорони лісу, крім поліції та Держеконінспекції, представників засобів масової інформації, громадських інспекторів довкілля та громадських організацій.

Крім того, у лісогосподарських підприємствах будуть запроваджені телефони «гарячої лінії», за номерами яких кожен зможе отримати відповіді на запитання, що стосується ялинкової кампанії, та оперативно реагувати на звернення про факти виявлення незаконних рубок.

У разі виявлення фактів незаконних порубок новорічних ялинок для обрахунку суми нанесених збитків до порушників застосовуватимуться «Такси для обчислення шкоди, заподіяної лісу підприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня припинення росту» (Постанова кабінету міністрів України №665 від 23 липня 2008 р.) із застосуванням індексації 2016 року. За незаконне вирубування або пошкодження до ступеня припинення росту насіннєвих і хвойних дерев віком до 41 року в грудні-січні розмір шкоди обчислюється за цією таксою, збільшеною у 3 рази.

Штраф на лісопорушника накладається згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!