Використання коштів державного бюджету об’єднаними територіальними громадами має перевірити фінінспекція. Відповідне доручення дав голова ОДА Володимир Гунчик під час апаратної наради сьогодні, 21 листопада. На його думку, це має «допомогти» об’єднаним громадам «правильно» розпоряджатися бюджетними коштами, – повідомляють “Волинські новини”.

Начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Микола Томчук нагадав, що 5 створених об’єднаних громад на Волині отримали 26,5 мільйона гривень державної підтримки на розвиток територій: Устилузька – 8,7 мільйона, Голобська ОТГ 5,1 мільйона, Зимнівська 5,4 мільйона, Велицька – 5,1 мільйона, Смолигівська – 2 мільйони.

Основні напрямки використання цих коштів – це реконструкція та ремонт комунальних доріг, закладів освіти, культури, капремонт системи водопостачання та вуличного освітлення, ремонт адмінбудинку. З 26,537 мільйона ОТГ використали 26,4 мільйона.

Прослухавши цю інформацію голова ОДА дав доручення Держфінінспекції перевірити в усіх п’яти ОТГ ефективність використання бюджетних коштів. Очільник ОДА запевняє, що це не тиск і не погрози, а «допомога».

«Це не те, що я не довіряю, а перевірити для того, щоб ми підказали про можливі помилки, які могли ОТГ допустити, може через брак досвіду. Тому треба надати таку допомогу громадам, аби вони могли ці помилки усунути, щоб в подальшому, при отриманні держпідтримки, не допускати їх. І так само про ці помилки варто розказати новим ОТГ», – пояснив він та переконував: жодних адміністративно-управлінських наслідків ця перевірка не матиме, крім випадків, за які передбачена кримінальна відповідальність.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!