За оперативними даними, загальна сума боргу за газ волинян, що не користуються субсидією, зросла до 56 млн. гривень. Станом на початок листопада у Волинській області налічується близько 85 тисяч сімей, заборгованість за газ яких зростає, однак вони досі не звернулись за державною допомогою, – повідомляє прес-служба ТОВ «ВОЛИНЬГАЗ ЗБУТ». 

Саме у зв’язку із тривалою несплатою заборгованості та аби уникнути її подальшого зростання, з початку 2016 року ТОВ «ВОЛИНЬГАЗ ЗБУТ» довелося припинити газопостачання для 1,4 тис. домогосподарств області. Ще стільки ж споживачів лише у жовтні отримали попередження про відключення від газопостачання у разі невжиття жодних заходів у вирішенні проблемного питання із заборгованістю.

Станом на початок листопада у Волинській області налічується близько 85 тисяч сімей, заборгованість за газ яких зростає, однак вони досі не звернулись за державною допомогою. Звісно, частина із цих споживачів не претендують на субсидії через стабільні доходи та матеріальну спроможність оплачувати комунальні послуги. Однак, частка тих, хто опинився у складних фінансових обставинах і не подав заяву на одержання субсидій є також значною. 

Для того аби оформити субсидію, громадянам необхідно звернутися до органів соцзахисту за місцем проживання, написати заяву та подати декларацію про доходи. Субсидія розраховується виходячи з доходу зареєстрованих у помешканні осіб і оформлюється на будь-кого з членів сім’ї. Таку допомогу можуть оформити і орендарі житла. На допомогу держави може розраховувати більшість родин, якщо їхні витрати на комунальні послуги перевищують в середньому 15% щомісячного сукупного доходу.

Однак, не завжди неплатоспроможність громадян є причиною накопичення на їх рахунку заборгованості за послуги із газопостачання. Часто і заможні волиняни мають проблеми із платіжною дисципліною, ігнорують повідомлення компанії про віключення і не дають можливості газовикам потрапити до помешкання для контрольного зняття показань лічильників. Такі  громадяни першочергово наражають себе на можливість залишитись без газу навіть у час опалювального сезону.

ТОВ «ВОЛИНЬГАЗ ЗБУТ» формує окремі списки боржників, які є власниками великих заміських маєтків та боргують компанії іноді десятки тисяч гривень за спожитий газ та надсилає повідомлення про припинення газопостачання, після ігнорування якого компанія змушена буде вжити заходів щодо їх відключення.

Варто нагадати, що подальше відновлення газопостачання для усіх відключених споживачів відбувається лише за наявності погашення заборгованості та сплати усіх витрат газової компанії на роботи з припинення та подальшого відновлення газопостачання.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!