Прикордонне місто Устилуг, котре розташоване на території Володимир-Волинського р-ну коло самого кордону із Польщею, заполонили транспортні засоби, що прямують до митного поста «Устилуг» для перетину українсько-польського кордону.

Оскільки в передмісті, де функціонує митно-сервісна зона, перестали працювати правоохоронці, авто ринули до самого Устилуга й дощенту заполонили невелике містечко, – повідомляє “ВолиньPost” з посиланням на Волинську ОДА.

Першими стали бити в набат представники районної влади: голова Володимир-Волинської райдержадміністрації Наталія Василець звернулася до голови облдержадміністрації Володимира Гунчика з проханням втрутитися в ситуацію та впорядкувати її.

Тож Гунчик скликав нараду для обговорення проблеми з правоохоронцями, прикордонниками, митниками, еменесниками.

Ситуація в Устилузі помітно загострилася учора, 25 листопада, оскільки зняли пост поліції через чималу кількість нарікань на роботу правоохоронців. Мовляв, останні, зловживаючи службовим становищем, здійснювали пропуск автомобілів, що прямували до пункту пропуску, поза чергою.

Як повідомило керівництво поліції, враховуючи, що підтримки громадськості не було й до повноважень поліції контроль на території митно-сервісної зони не входить, вирішили зняти пост. Як наслідок, черга авто перемістилася у місто й за дві дні в Устилузі виникли перші конфлікти між водіями, власниками транспортних засобів та місцевими жителями.

Зрозуміло, що не поліпшилася і екологічна ситуація, позаяк і викидів в атмосферу збільшилося, і додаткових вбиралень не було встановлено. Детально про ситуацію під час народи розповів мер міста Віктор Поліщук. Наголошував: мешканці відчули серйозні незручності й вимагають врегулювання ситуації. Окрім того, то – ще й питання громадської безпеки.

Обговоривши всі нюанси, учасники наради дійшли висновку: загроза – не надумана, а цілком реальна. А тому Володимир Гунчик, аби не допустити зростання рівня напруженості, запропонував оперативно – до кінця дня створити групи громадського контролю, що діятимуть на території прикордонного міста. До складу таких груп увійдуть представники органів місцевого самоврядування, районної влади, депутати та громадські активісти.

Вони проводитимуть активну роз’яснювальну роботу з водіями та власниками авто, аби ті повернулися на територію митно-сервісної зони й залишили місто. Залучать і правоохоронців. Вони спільно з представниками ДСНС, виконуючи доручення голови облдержадміністрації, долучаться до груп громадського порядку, аби в Устилузі забезпечити дотримання Правил дорожнього руху та громадського порядку в цілому.

Тож голова облдержадміністрації запропонував завершити роботу щодо формування згаданих груп вже до кінця суботи, себто 26 листопада. За неділю ж навести порядок у місті та перемістити чергу авто до митно-сервісної зони. А з понеділка контроль за пропуском транспортних засобів, що прямують до Польщі, забезпечуватимуть виключно в межах митно-сервісної зони та митники й прикордонники в пункті пропуску та митного переходу.

Виконавча ж влада розробляє проект розпорядження голови облдержадміністрації щодо врегулювання критичної ситуації. Голова облдержадміністрації до кінця дня його підпише. Координуватиме дії Олександр Степанцов.

Окрім цього, Володимир Гунчик запропонував терміново сформувати у структурі Устилузької ОТГ підрозділ муніципальної поліції, однією з функцій котрої й буде контроль за дотриманням громадського порядку, спільно з силовиками, та дотриманням пропускного режиму у митно-сервісній зоні. Відтак, місцева влада має якомога швидше підготувати проект рішення сесії з цього приводу, а також структуру та штатний розпис.

До співфінансування голова облдержадміністрації запропонував залучити й кошти з бюджетів тих районів і міст, мешканці котрих особливо масово перетинають кордон через ПП «Устилуг».

Загалом же про виконані заходи, спрямовані на врегулювання ситуації в Устилузі, керівництво місцевого самоврядування, силових структур повинні доповісти не пізніше 12:00 27 листопада.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!