Сьогодні о 13:00 у Святошинському суді відбудеться допит президента-втікача Віктора Януковича, який даватиме свідчення з Ростовського обласного суду Росії у справі про розстріли на Майдані в Києві 20 лютого 2014 року. Минулої п’ятниці допит не відбувся через блокування активістами “Правого сектору” виїзду “беркутівців” з Лук’янівського СІЗО. Цього разу допит відбудеться у будь-якому випадку, адже їм організували відеозв’язок. Про це повідомив кореспондент порталу “Знай.ua” Юрій Кравчук.

Коротко і змістовно про допит президентра-втікача.

19:14

У п’ятницю, 2 грудня, о 13:00 відбудеться наступна зустріч, на якій допитуватимуть командувача внутрішніх військ МВС України, генерала-лейтенанта Станіслава Шуляка.

19:00

Допит Януковича закінчився.

18:43

Янукович стверджує, що його незаконно відсторонили від влади. Крім того, з країни він нікуди не виїжджав.

18:26

Янукович додав, що не спрямовував та не керував діями керівників правоохоронних органів шляхом надання вказівок, щодо застосування співробітниками “Беркуту” та внутрішніх військ надмірних заходів із застосуванням фізичної сили та зброї.

18:23

Янукович запевнив, що не організовував і не віддавав накази Азарову, Захарченку, Ратушняку, Шуляку, Якименку, Пшонці та іншим високопосадовцям про вчинення злочинів з метою припинення та розгону акцій протесту.

18:21

Янукович сказав, що не мав повноважень надавати накази керівникам МВС, СБУ і внутрішніх військ.

18:18

На питання, чому Янукович так ні разу не вийшов до людей на Майдан, президент-втікач не зміг дати чіткої відповіді.

18:15

Янукович запевняв, що захищав інтереси людей, а не свої власні.

18:02

За словами екс-президента, референдум він не хотів проводити, тому що це було б відтягування процесу європейської інтеграції.

17:59

Янукович сказав, що не намагався гальмувати процес євроінтеграції, а навпаки хотів зробити його ефективним та пришвидшити його рух.

17:55

Янукович заявив, що за час свого президентства він не мав жодних обмежень у своїй владі окрім Конституції.

17:48

На питання про роль Януковича у прийнятті законів у січні 2014 року “Про недопущення переслідування учасників протестних акцій”, екс-президент відповів, що це було спільне рішення влади та опозиції і вони працювали спільно з парламентом України для того, щоб ці закони були прийняті. Янукович їх підписав.

17:35

Янукович запевняє, що намагався зупинити кровопролиття.

17:22

На питанні Януковичу, про яку кількість вбитих людей 20 лютого йому доповідав Захарченко, екс-президент зніяковів та сказав, що цього не пам’ятає. Але ця кількість людей була найбільша за всі дні протистояння.

17:19

За словами Януковича, все, що стосується подій на Майдані 30 числа, коли був розгін демонстрантів, чи була провокація, на це повинна дати відповідь влада, яка повинна вже давно зайнятися цим питанням і все розслідувати. Але на його думку все було спровоковано.

17:07

Від питання про роль Фірташа та Льовочкіна в подіях Майдану Янукович відхрестився, сказавши, що її повинні оцінити слідство та український народ. За словами екс-президента, ті 54 депутати, які взяли на себе відповідальність дестабілізувати ситуацію в парламенті, приймали ці рішення під тиском цих двох людей.

17:02

Янукович додав, що зустрічався з представниками Майдану навіть після подій.

16:57

На питання чи радився Янукович, чи координував свої дії стосовно придушення масових акцій протесту у Києві під час Майдану з офіційними особами Російської Федерації окрім Володимира Путіна сказав, що він з великою повагою відноситься до потерпілих. Крім того підкреслив, що ніколи не мав ні з ким розмов про придушення Майдану ні всередині України, ні за її межами. Лише розмовляв по регулюванню політичної кризи.

16:52

Після 30-хвилинної перерви, продовжується судове засідання.

16:25

Прокурор зазначив, що Янукович бреше, але до відповідальності його притягнути не можуть через подвійний статус свідка та підозрюваного. Правоохоронці мають свідчення, що він зустрічався із Сурковим.

16:15

Суд оголосив перерву на 30 хвилин.

16:10

Янукович тричі проігнорував питання про те, як 23 лютого 2014 року вночі опинився на території Росії.

16:06

Янукович заявив, що 22 лютого року на шляху до Криму біля Мелітополю він отримав інформацію про засідку людей з автоматами та кулеметами.

16:02

22 лютого 2014 року Янукович зустрічався з Ахметовим.

15:59

Янукович заявив, що у Донецьку зустрівся лише з прикордонниками, які отримали наказ його затримати. Після цього він поїхав на автомобілі до Криму. На шляху екс-президент заїхав до будинку Ахметова.

15:56

22 лютого 2014 року Янукович, за власними словами, з російськими посадовцями у Харкові не бачився та про їхній візит нічого не знає.

15:49

На з’їзд депутатів південно-східних регіонів у Харків 22 лютого 2014 року Янукович не поїхав, адже отримав інформацію про небезпеку поїздки.

15:42

У Межигір’ї Суркова, за словами Януковича, не було.

15:40

Янукович каже, що не бачився та не говорив із помічником президента Росії Сурковим під час подій на Майдані, а також нічого не знає про його візит до України.

15:37

Суд зняв запитання прокурорів про звернення Чуркіна у Радбезі ООН від імені Януковича щодо прохання ввести війська.

15:34

Янукович не пам’ятає, чи говорив по телефону із Путіним в ніч з 18 на 19 лютого 2014 року.

15:30

Про зустріч Азарова і Путіна Янукович нічого не знає.

15:27

Екс-президент заявив, що не мав особистих мобільних телефонів (вони були у помічників), тож не знає, яким чином були здійснені з них вихідні дзвінки 20 лютого 2014 року, після чого розпочався розстріл Майдану.

15:14

Янукович сказав, що 20 лютого 2014 року, під час розстрілу учасників Майдану, він проводив переговори з головами МЗС різних країн.

15:11

Янукович заявив, що проекту наказу про введення військ не було.

15:08

Янукович, за власними словами, не віддавав накази зупинити вогонь правоохоронцям, адже не мав повноважень, але отримав про це інформацію від ЗМІ.

15:02

Янукович відповів, що не має жодних підстав приховувати будь-що від суду.

15:00

Президент-втікач почав відповідати на перехресні запитання.

14:59

Янукович заявив, що не надавав накази “Беркуту” блокувати урядовий квартал вранці 20 лютого 2014 року.

14:55

Янукович заявив, що залишив Україну 23 лютого 2014 року.

14:53

За словами Януковича, Фірташ переманював Тігіпка на свій бік, але той, в свою чергу, розколов коаліцію, що призвело до прийняття законів, які дестабілізували ситуацію в Україні.

14:45

Янукович повідомив, що рішення про амністію учасникам Майдану приймались спільно з опозицією.

14:42

Президент-втікач заявив, що пропонував Арсенію Яценюку очолити Уряд, той відповів, що не може одразу прийняти рішення.

14:38

Янукович повідомив, що не володів інформацією про зброю у “Беркута” та не надавав з цього приводу жодних наказів. Він додав, що зброєю володіли активісти Майдану.

14:30

“У війні винна чинна українська влада”, – Янукович.

14:27

Янукович заявив, що не надавав наказів “Беркуту” і з самого початку був проти застосування зброї.

14:22

На думку Януковича, “Беркут” перевищив повноваження.

14:18

Янукович закликав чинну українську владу розслідувати замах на його життя під час втечі з України у лютому 2014 році.

14:16

Українська сторона попросила Януковича лаконічніше відповідати на поставлені питання, зокрема на те, як він оцінює події на Майдані 24-29 лютого 2014 року.

14:10

Екс-президент заявив, що не збирався скасовувати підписання Асоціації України з ЄС, а просто відклав рішення, адже на той момент це не відповідало національним інтересам України.

14:08

Янукович каже, що під час подій на Майдані не думав про свою кар’єру, а турбувався виключно про безпеку людей.

13:57

Адвокат президента-втікача опротестував запитання до Януковича, оскільки він не закінчив промову.

13:50

Янукович читає з паперу, за власними ж словами, докази що подій під Євромайдану.

13:46

Янукович повідомив, що не перебуває у будь-яких стосунках із обвинувачуваними.

13:44

Президент-втікач присягнувся говорити лише правду.

13:40

Януковичу оголосили, що він може відмовитись від свідчень згідно з Конституцією України та не нестиме відповідальності. Він добровільно погодився давати свідчення.

13:38

Адвокат Януковича відмовив у назві місця його точного проживання у зв’язку із мірами безпеки.

13:35

Луценко розповів журналістам, що зв’язок із Ростовом був, а також додав, що незабаром оголосять про підозру Азарову.

13:23

Ймовірно, що Янукович не почув про підозру, оскільки було оголошено про перерву допиту.

13:19

Луценко також звинуватив Януковича у державній зраді “як українець”.

13:18

Генпрокурор Юрій Луценко оголосив під час взятої перерви про підозру Януковича у тому, що він звернувся до президента Росії з проханням ввести збройні сили РФ на території України, що спричинило окупацію Криму, бойових дій на Донбасі та людських втрат.

13:06

Російська сторона скаржиться на погану якість звуку відеозв’язку.

13:02

Народний депутат України Тетяна Чорновол розповіла, що допит Януковича є піаром, який міг бути проплачений “колишніми”. До зали суду Чорновол заходити не збирається.

12:42

Радник Міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк заявив, що статус ростовського судді у допиті президента-втікача Віктора Януковича є незрозумілим.

12:20

До Святошинського суду прибули адвокати та родичі героїв Небесної сотні. Вони наполягають на тому, що Янукович повинен бути головним звинувачуваним у справі, а не свідком. Учасники акції не збираються зривати допит.

Автор матеріалу: Антон Дорошенко

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!