На сервісній зоні міста Устилуга й надалі тривають пристрасті. 

Після того, як прикордонники зняли свій пост, поліційний патруль, який їх змінив, також на довго не затримався. 

Некерована ситуація змусила устилужан зібратися днями в Устилузькій міській раді аби вирішити питання подальшого контролю за чергою автомобілів. На зустрічі обрали громадські угрупування, які взялися контролюватимуть рух авточерги на добровільних засадах.

Серед активістів – подружня пара із Устилуга. Як розповіла пані Оксана, котра займалася реєстрацією та черговим запуском авто на митницю, спочатку було важкувато. Бувало й так, що дехто у стані алкогольного сп’яніння спеціально розбурхував ситуацію аби вкотре зчинити  бійку та безпорядок. Проте, через певний час усі звикли до того, що проскочити повз чергу не вдасться.

Як прокоментувала ситуацію секретар Устилузької ОТГ Людмила Касьян, нині в місті працюють над врегулюванням ситуації шляхом створення нової структури – муніципальної поліції. Як зазначила пані Людмила, потрібно з розумінням ставитися і до тих, хто їде до Польщі, і тих, хто проживає в Устилузі. Це місто стало свого роду заручником  ситуації, бо практично на кордоні усі пункти пропуску діють поза населеними пунктами. Там питання контролю авточерг біля митних переходів лягає напряму на прикордонників та митників.

Створити в місті муніципальну поліцію не так вже й легко та швидко. На все потрібно кошти та час. Бо, як наголосила Людмила Вікторівна, громаді міста Устилуга доведеться за свій кошт утримувати поліцію, яка буде наводити порядок на сервісній зоні. У громади є де кошти втрачати, тому нині йдуть перемовини із районною та обласною владою про співфінансування  майбутнього проекту.

А до того часу авточергу контролюватимуть місцеві активісти. Справляться чи ні – час покаже.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!