Слідком РФ відкрив справу проти українського командира, який вивів бригаду з Дебальцевого.

Слідчий комітет Росії відкрив кримінальну справу проти українських військових. Про це повідомляється на офіційному сайті СК РФ. До списку з шести командирів також потрапив Герой України Сергій Шаптала, який вивів закарпатську 128-му бригаду з котла в Дебальцевому.

 

 

Командир 128 бригади Сергій Шаптала звинувачується російською владою у “…виконанні завідомо злочинних наказів високопоставлених посадових осіб Міністерства оборони України, які здійснили прицільні артилерійські обстріли з важких видів озброєння об’єктів цивільної інфраструктури, які не є військовими цілями в населених пунктах самопроголошеної Донецької народної республіки.”

Сергія Шапталу та ряд інших високопоставлених офіцерів ЗСУ звинувачують в аритилерійських обстірах мирного населення у період з вересня по листопад 2016 року, у той час, як відомо, коли бійці ЗСУ чітко дотримуються “режиму тиші”.

 

Нагадаємо, Сергій Олександрович Шаптала народився 5 лютого 1973 р. у Смілянському районі Черкаської області. Був начальником штабу, заступником командира військової частини у місті Володимир-Волинський Волинської області.
У лютому 2013 р. Сергій Шаптала був призначений командиром 300-го Чернівецького окремого механізованого полку 13-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України. Наприкінці того ж року полк було розформовано.
Після цього Сергій Олександрович був призначений командиром 128-ї окремої гвардійської гірсько-піхотної Туркестансько-Закарпатської двічі Червонопрапорної бригади 13-го армійсь­кого корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України, штаб якої розташований у місті Мукачеве.

Сам Герой України дуже часто навідується у Володимир-Волинський, адже у нього тут живе родина – дружина та двоє синів.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!