Крім офіційної причини, через яку відкладається безвізовий режим для України, існує ще одна. Про це заявив професор Державного університету Іллі Олег Панфілов. Він зазначив, що міграційні ризики, пов’язані з напливом українців до країн ЄС, в тому числі і кримінальних елементів, не так лякають ЄС, як інша складова.

“Вона навіть серйозніша, оскільки вона впливає і на внутрішню політику, на внутрішню безпеку, і на рівень криміналу і, в загальному підсумку, – на моральну ситуацію в країні і ставлення до України у світі. Мова про корупцію. Корупція продовжує роз’їдати державні структури, що видно навіть неозброєним оком європейця. Тому навіть щоденні повідомлення про затримання хабарників або розкриття корупційних схем їх не заспокоюють – здається, що кінця і краю цьому немає”, – повідомляє Панфілов в блозі на ресурсі Обозреватель.

Тим часом, відзначає Панфілов, європейські політики не так сильно акцентують увагу на цьому у висловлюваннях, бо розуміють, як довго це негативне явище роз’їдало українську внутрішню політику.

Другим фактором, за яким відмовляються надавати безвізовий режим, є повільний процес реформування міністерств. Панфілов уточнює, що успіхами може похвалитися МВС, Міноборони та Мін’юст.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!