З ініціативи нардепа Ігоря Гузя у Володимирі-Волинській міськраді за участю міського голови Петра Саганюка відбулася нарада з обговорення можливого будівництва однієї із майбутніх об’їзних доріг, яка в перспективі може бути прокладена в районі вулиці Зимнівської у місті.

Розмова відбулася за участі депутатського корпусу, заступника начальника департаменту інфраструктури та туризму ОДА Віктора Довгополюка, заступника начальника Служби автомобільних доріг в області Михаїла Антоняна, голови райради Романа Гука, голови Зимнівської ОТГ В’ячеслава Католика, першого заступника Володимир-Волинського міського голови Ярослава Матвійчука.

 Ігор Гузь, під час робочої поїздки в округ, разом зі своїми помічниками, депутатами міськради та першим заступником міського голови Ярославом Матвійчуком раніше інспектували цю ділянку. Завдяки майбутній об’їзній дорозі, протяжністю понад 2,5 км, великогабаритні автомобілі, що прямують з Устилуга до Луцька, зможуть проїжджати Володимир-Волинський не в’їжджаючи у місто. Найчастіше скаржиться місцева громада на інтенсивний потік вантажівок, а це – постійний шум, та й руйнування асфальтного покриття та навіть будинків через постійні вібрації. За словами нардепа, ця дорога – в перспективі може спрямувати і потік автотранспорту із Устилуга до Києва через місто Володимир-Волинський.

За словами Петра Саганаюка,  дорога проходить територією району, тому голови Володимир-Волинської райрадиЗимнівської ОТГ та Зарічанської сільради мають визначитись із землею. Потрібно зробити технічне обґрунтування:  «Треба буде розширяти полотно, будувати новий міст, новий шляхопровід через залізничну колію». Наразі фахівці працюватимуть над проектно-кошторисною документацією. Міський голова висловив припущення, що вартість будівництва цієї дороги може сягнути до одного мільярда гривень.

«Якщо не буде «форс-мажорів», то спробуємо втілити цей проект в рамках програми з ремонту дороги «Устилуг – Луцьк – Рівне» за кошти польського кредиту. Це – перспективний проект. Зараз в державі майже ніхто нових доріг не робить. До приїзду на Волинь міністра інфраструктури Омеляна маємо вже напрацювати бачення – дорожню картку. Маємо мати програму-максимум і програму-мінімум», – підкреслив депутат Верховної Ради Ігор Гузь. Він додав, що наразі обчислена вартість реконструкції дороги Володимир-Волинський – Нововолинськ – 191 млн. грн.

Нагадаємо, в лютому цього року підписано меморандум між урядом України і Польщі про надання кредиту на умовах пов’язаної допомоги. За меморандум проголосували в парламенті. Польща надає нашій державі 100 млн. євро, з яких 68 млн. євро спрямують на ремонти доріг в прикордонних територіях.

Заступник начальника Служби автомобільних доріг в області з Михаїл Антонян підтвердив, що у «проекті “Устилуг – Володимир-Волинський – Луцьк» – 33 кілометри – кошти з держбюджету та 13 кілометри – за кошти польського  проекту.  Це включено вже у план 2017-го року. Є проведені тендери на дві ділянки відВолодимир-Волинського переїзду до 25-го кілометра (у напрямку Луцька) і вже наступного року з квітня  підрядник розпочне працювати». 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!