Прожитковий мінімум повинен відповідати реальним витратам людей на мінімальні соціальні потреби. В цьому переконані парламентарі та соціологи.

Мінсоцполітики визнає, що мінімальний прожитковий мінімум вдвічі менший за реальний. І це тільки за розрахунками Кабміна. Тобто замість 1544 гривень він має становити не менше 3080. Експерти заявляють про необхідність підвищення цього показника, однак Кабмін вирішив наступного року збільшити лише мінімальну зарплату і фактично кинув напризволяще тих, хто отримує соціальні виплати.

Через те, що збільшення мінімальної заробітної плати, заплановане Кабміном з 1 січня 2017 року, відбуватиметься без прив’язки до прожиткового мінімуму, соціальні стандарти життя українців будуть ще більше знижені.

Відірваність у наступному році мінімальної заробітної плати від прожиткового мінімуму призведе до прогресуючої деградації соціальних стандартів українців. Люди, які за різних життєвих обставин опинилися на утриманні держави, опиняться за межею виживання, – переконані ті, хто не згідний із політикою Уряду.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!