Що робити людині, яка не має необхідного трудового стажу для виходу на пенсію, повідомила експерт з питань соціальної політики Інституту суспільно-економічних досліджень Маріанна Онуфрик, – передає «Голос Столиці».

За її словами, громадяни зможуть докупити стаж, укладаючи відповідні договори із органами ДФС і, таким чином, самостійно доплатити за стаж роботи. «Страховий стаж — це кількість років, протягом яких людина сплачувала внески до Пенсійного фонду. На сьогодні є дуже багато категорій осіб, які займаються тими видами діяльності, які або мають пільги зі сплати єдиного соціального внеску, наприклад, не сплачують їх взагалі, і тому виходить так, що всі виходять на пенсію в один і той же час — на сьогодні це 60 років, але, на жаль, для одних людей це передбачає дійсно повноцінну сплату протягом багатьох років внесків до Пенсійного фонду, а для інших це дозволяє робити це набагато менший термін часу.

Може бути декілька варіантів. Перший: ви можете доплатити, тобто, якщо людина, наприклад, працювала закордоном або не працювала з певних об’єктивних або суб’єктивних причин, але вона хоче отримувати пенсію, і там наведені були певні суми, скільки це можна зробити — за рік, за два тощо. Якщо ж людина не бажає доплачувати чи немає такої можливості, тоді в неї пенсійний вік піднімається автоматично, тобто якщо ви маєте менше 20 років, але більше 15, наприклад, 16 років ви сплачували внески до Пенсійного фонду, значить, ви маєте право вийти на пенсію в 63 роки. Якщо менше 15, значить, вже тоді з 65 років», – пояснила Онуфрик.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!