Важко звикнути до того, що приходить час і ти вже не можеш керувати ситуацією, яка донедавна була тобі повністю підконтрольною. Саме це, приблизно, можна сказати про втрачені позиції прикордонників, котрі ще донедавна наводили лад на сервісній зоні Устилуга та, за словами нардепа Гузя, настільки увійшли в кураж, що не гребували нічим, беручи плату за «зелену» вулицю майже у всіх, хто прямував за кордон.

Про все це вже відговорили, відбалакали…Прикордонники пішли, поліціянти теж відмовилися контролювати чергу, прийшли активісти. Тільки згодом вони зрозуміли, що вийшли на тернисту стежку свого роду «війни» з блатними та рішалами, які донедавна без зайвих зусиль “пролітали” сервісну зону та без перешкод мчали в омріяну Європу. Тепер вони беруться домовлятися із активістами, які вперто не йдуть ні на які перемовини. І цим самим вони налаштували проти себе всю ту “блатну еліту”.

Все вищесказане не є нашими фантазіями та припущенням, а інформація, взята з розповіді одного із членів громадського формування міста Устилуга. Саме ця людина звернулася до журналістів нашого видання з проханням донести до громадськості все те, що відбувається останнім часом на сервісній зоні міста Устилуга. Справа в тому, що кілька днів тому активісти знову потрапили “під роздачу” черговому блатному, який хотів будь-що проігнорувати порядки, встановлені устилузькими активістами.

Виявляється, працівник прокуратури міста Нововолинська, котрому донедавна не було жодної перешкоди у перетині кордону, спершу хотів підкупити активістів, аби оминути чергу, а отримавши відмову – рвонув через Устилуг прямісінько до брами. Довелося викликати міського голову Віктора Поліщука та голову райради Романа Гука, аби вгамувати розлюченого  представника правоохоронних органів. Весь процес “приборкання” активісти знімали на телефон. Наступного дня дане відео потрапило до рук керівників установи, де працював бешкетник. Як розповіла одна із членів громадського формування, до вечора 5 грудня цей страж порядку, ніби то, вже був звільнений з посади.

– Про будні громадського контролю вже можна писати цілі детективи, – переконують нас устилузькі активісти. – Нам постійно погрожують, провокують бійки, пропонують гроші… І дуже  прикро, що йдучи на поступки інвалідам, вагітним жінкам, пускаючи їх першочергово, наступного дня ті ж самі «вдячні» туристи у соціальних мережах поливають нас брудом. Тому тепер для таких писак, які тицяють усілякі довідки, не буде ніяких поблажок. Усі в чергу!

Активісти також розповідають, що їх почали перевіряти всілякі антикорупційні структури, вивертаючи  кишені та шукаючи компромат. Кажуть, тепер навіть яблуком чи цукеркою страшно пригоститись.

Проте члени громадського формування кажуть, що стоятимуть до того часу, поки в Устилузі не буде створено муніципальну поліцію. До того ж, серед активістів є достойні молоді люди, які у  подальшому планують працювати вже в новоствореній структурі. Вони настільки налагодили роботу, що за зміну обслуговуються вдвічі більше автомобілів, як до того часу прикордонники.

Найгірше, зазначають активісти, що коли все починалося, усі обіцяли співпрацю. Зараз її не те що не видно, а ще й палки в колеса дехто із силових структур вставляє. Поліція спокійно споглядає, як біля брами починаються розбірки між блатними та членами громадського формування. Прикордонники ж узагалі саботують роботу, годинами  не роблять запуску.

Активісти розповідають, що міський голова Устилуга Віктор Поліщук  обладнав для них стаціонарний пункт, привіз обігрівач, іноді забезпечує їх гарячим чаєм та кавою. У майбутньому в прикордонному містечку планують створити ( на умовах співфінансування) муніципальний загін, який в подальшому забезпечуватиме порядок на сервісній зоні. Тому усі надіються, що згодом напруга на одному із пунктів пропуску спаде та все стане на свої місця.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!