На горі Карачун відкрили українську телевежу 

Донецька обласна військово-цивільна адміністрація відкрила телевізійну вежу на горі Карачун біля Слов’янська (Донецька область). Телевишку відкрили за участю Президента Петра Порошенко, після чого було продемонстровано відновлення мовлення 4-х місцевих телеканалів та 10 загальнонаціональних.

 До того її зруйновали в ході бойових дій на початку липня 2014 року, внаслідок чого значна територія північної частини Донецької області позбулася українського ефірного мовлення. Відновлення телевежі почалося в червні поточного року і завершилося на початку жовтня, після чого на об’єкті розмістилась передавальна техніка. Бюджет відновлення телевежі склав близько 10 млн гривень.

 Раніше голова Донецької обладміністрації Павло Жебрівський повідомив, що в першу чергу на башті буде встановлений передавач потужністю 20 кВт для трансляцій програм “Першого національного” і передавачі обласного каналу “ДоТебе”. В цілому, за його словами, станція буде ретранслювати 15 всеукраїнських каналів і 7 радіостанцій.

В Україні життя цінують більше, ніж в інших країнах

Людське життя і гідність в Україні цінують більше, ніж в інших країнах, де триває збройний конфлікт. Про це свідчать результати опитування, проведеного Інститутом Геллапа на замовлення Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Згідно з результатами опитування, в Україні найбільший відсоток людей (98%) порівняно з усіма іншими країнами, де проводилося опитування, вважає за необхідне збереження людського життя і гідності. Мовою цифр воно виражається в тому, що 84% населення України поінформовані про міжнародне гуманітарне право (МГП). Крім того, 83% громадян України добре знають, що є неправильним позбавляти населення води, медикаментів і продуктів харчування».

Опитування МКЧХ проводилося з червня по вересень 2016 року в 16 країнах світу, включаючи Україну. У 10 країнах, де проходило опитування, триває збройний конфлікт, решту складають країни, що є постійними членами Ради безпеки ООН (США, Росія, Китай, Велика Британія, Франція) і Швейцарія.

У Франції запустили ракету з українським двигуном

Запуск європейської ракети-носія “Вега” з українським двигуном відбувся успішно. 5 грудня з космодрому Куру у Французькій Гвіані стартувала ракета-носій легкого класу “Вега” з супутником спостереження Міністерства оборони Туреччини Gokturk-1, яка розроблена Європейським космічним агентством (ESA) спільно з Італійським космічним агентством (ASI).

  Зазначається, що маршовий двигун РД-843 для 4-го ступеня ракети-носія був розроблений державним підприємством “Конструкторське бюро “Південне” ім. Янгеля та виготовлений державним підприємством “Виробниче об’єднання “Південний машинобудівний завод ім. Макарова”.

Цей пуск став восьмим у рамках програми “Вега” та другим у 2016 році.

 Україна підписала з Туреччиною угоду про співробітництво між прикордонниками

 Глава Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко підписав угоду по двостороннє співробітництва між прикордонниками і береговою охороною Туреччини. Підписання відбулося під час робочої поїздки до Анкари, де Назаренко зустрівся з турецьким командувачем Бюлентом Oлджаем.

 Згідно з повідомленням, під час свого виступу голова Держприкордонслужби зазначив, що для України є дуже важливою підтримка прикордонної безпеки на морі. При цьому прикордонне відомство активно вивчає досвід іноземних партнерів і навпаки – ними здійснюється моніторинг діяльності українських морських підрозділів.

 Окремо Віктор Назаренко зупинився на загрози, пов’язані з агресивними діями Росії в регіоні. Він також додав, що ні Україна, ні світова спільнота не визнають анексію Криму. А рішенням уряду України були закриті всі морські порти на півострові, про що повідомлень державам-членам Міжнародної Морської Організації. Крім цього, зазначалося, що в цьому регіоні значна увага вимагає питання протидії загрозам у прикордонній сфері, особливо щодо міграційно кризи, пов’язаного з потоками вихідців з Близького Сходу і Південно-Західної Азії, іншими загрозами спроби налагодження морського трафіку наркотиків і великих партій товарів і вантажів з використанням різних протиправних схем. Негативно впливає на обстановку незаконні промисел біоресурсів в економзоні, що носить сезонний характер.

 Наприкінці зустрічі Віктор Назаренко і Бюлент Oлджай підписала Погоджений Протокол зустрічі з двостороннє співробітництва між прикордонною службою України та командуванням Берегової охорони Туреччини. Їм зокрема передбачені заходи в рамках двостороннього співробітництва, які будуть проводиться в 2017 році. Серед іншого, запланована взаємне стажування персоналу обох відомств з метою обміну практичним досвідом правоохоронних обов’язків на морі і пошуково-рятувальних операцій.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!