День народження сьогодні…

Сьогодні 6 грудня і свій день народження святкує Наталія Голота-Рарата та Марія Нагурнік Вітаємо іменинників зі святом та бажаємо цілий міх здоров’я, радощів без ліку, душевного спокою та миру в нашому буремному сьогоденні.

z-dnem-narodzhennya

6 грудня – День Збройних Сил України

Загальне професійне свято всіх українських військовослужбовців давно заслужило всенародну повагу і шану з боку офіційних державних структур усіх рівнів. Цей День приурочений до дати прийняття Закону незалежної України від 6-го грудня 1991-го року «Про Збройні Сили України». Саме свято – День Збройних Сил України було встановлено у 1993-му році постановою Верховної Ради України.
Доблесть і честь солдатів і офіцерів – в цьому справжня сила будь-якої армії та українські військовослужбовці зберегли все це і примножили. Український воїн – надійний захисник, відданий патріот і людина, для якої честь, свобода і незалежність далеко не порожній звук.
У цей День ми приєднуємося до привітань на адресу наших славних військовослужбовців, ветеранів і новобранців, солдатів і офіцерів, генералів та адміралів, бажаємо їм міцного фізичного здоров’я, успіхів у бойовій та тактичній підготовці, надійних тилів, кохання і всіх благ! Божих благословень Вам і Вашим родинам! Зі святом!

e415a1c06f21c33998406260d4785097

6 грудня 2016 рік – цей день в історії

 

1240 — Київ було захоплено та поруйновано військом монгольського хана Батия.

1492 — першою експедицією Колумба було відкрито острів Гаїті.

1637 — Кумейківський бій між козацьким і польсько-шляхетським військами, яким завершилось придушення повстання під проводом Павлюка.

1741 — державний переворот в Росії, в результаті якого імператрицею стала Єлизавета Петрівна, дочка Петра I.

1917 — парламент Фінляндії ухвалив рішення про вихід зі складу Росії і отримання статусу незалежної держави.

1917 – в порту Галіфаксу вибухнув корабель, навантажений боєприпасами. Загинуло більше двох тисяч чоловік.

1921 — підписаний Англо-ірландський договір, по якому рівно через рік (6 грудня 1922) Ірландія отримала незалежність.

1991 — вступила в силу нова конституція Болгарської республіки.

1991 — утворені Збройні сили України

2000 — відкритий Унунгексій — хімічний елемент з атомним номером 116. Унунгексій відкрито шляхом синтезу ізотопів в Об’єднаному інституті ядерних досліджень.

2003 – засновано Львівський муніципальний духовий оркестр “Галицькі Сурми”. Репертуар оркестру, незважаючи на його юний вік, налічує понад 100 творів вітчизняних та зарубіжних композиторів.

2008 — у Греції спалахнули масові заворушення через вбивство в Афінах поліцейським підлітка.

6 грудня 2016 рік – народились:

 

1421 — Генріх VI, третій і останній король Англії з династії Ланкастерів. Єдиний з англійських королів, що носили під час Сторічної війни і після неї титул «король Франції», хто реально був коронований і царював на значній частині Франції.

1520 – Барбара Радзивілл, знаменита литовська красуня, особистість ренесансного типу, спадкоємиця володінь Гаштольдов. Дружина великого князя литовського і польського короля Сигізмунда II Августа.

1871 — Микола Вороний, український письменник, перекладач, поет, режисер, актор, громадсько-політичний діяч, театрознавець, перекладач, один із засновників Української Центральної ради.

1899 — Оглоблин Олександр, відомий український історик, історіограф i археограф, автор близько 1000 наукових праць. Серед його учнів — сучасний канадський історик Орест Субтельний.

1903 — Микола Колесса, український композитор, диригент, педагог, патріарх західноукраїнської диригентської школи.

1913 – Микола Амосов, радянський і український кардіохірург, вчений-медик, літератор. Академік АН УРСР і Національної Академії Наук України, Герой Соціалістичної Праці.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!