Суд відмовив у клопотанні про зміну запобіжного заходу Назару Статочнюку, підозрюваному в жорстокому вбивстві 16-річної Катерини Литкіної.

Слідство оголосило про те, що з’явились нові докази, які обґрунтовують підозру, інкриміновану затриманому. Явка іншого фігуранта справи, колишнього хлопця убитої Максима Терлецького, який проживає у Словенії, призначена на 29 грудня, – повідомляють “Волинські новини”.

Про це стало відомо 8 грудня, під час оголошення рішення Луцького міськрайонного суду щодо обрання запобіжного заходу обвинуваченому Назару Статочнюку.

Рішення міськрайоного суду оскарженню не підлягає. Таким чином, Назар Статочнюк залишається під вартою до розгляду справи Катерини Литкіної по суті.

Нагадаємо, Катя Литкіна з Нововолинська зникла першого серпня 2016 року. Через 10 днів тіло дівчини знайшов її батько. Загибель Каті сколихнула весь Нововолинськ. У поліції є підозрюваний – місцевий житель Назар Статочнюк, але є люди, які впевнені – відправити за ґрати хочуть невинну людину. 20 серпня Назару Статочнюку оголосили про підозру у вчиненні вбивства неповнолітньої. Ухвалою Нововолинського міського суду того ж дня йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 4 місяці. Сам підозрюваний заперечує свою причетність до вбивства. Натомість батьки вбитої головним підозрюваним вважають двоюрідного брата затриманого, колишнього хлопця Катерини Максима Терлецького, який проживає у Словенії, його поліція допитала по Скайпу.

Як повідомлялося, захист клопотався по кількох інстанціях про зміну запобіжного заходу для обвинуваченого з тримання під вартою на домашній арешт або під відповідальність батьків. Проте, Апеляційний суд залишив підозрюваного під вартою до кінця раніше встановленого терміну, а саме – до 20 грудня.

Напередодні закінчення терміну тримання під вартою адвокат обвинуваченого Віктор Шостак просив суд змінити міру запопіжного заходу з тримання під вартою на домашній арешт або під відповідальність батьків, мотивуючи це тим, що Назар Статочнюк має тісні соціальні зв’язки, позитивну характеристику, слабке здоров’я та не має наміру заважати слідству.

Сам обвинувачений каже, що згоден надіти електронний браслет, аби його відстежували, аби лише суд відпустив його з-під варти.

Своєю чергою, прокурор пояснив суду, що згідно з висновком психологічної експертизи обвинувачений не є безпечним для суспільства. А щодо слабкого здоров’я, то, згідно з довідкою з медпункту слідчого ізолятору, за медичною допомогою до медиків він ні разу не звертався.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!