Показник захворюваності гострими респіраторними вірусними інфекціями на Волині знаходиться на передпороговому рівні. Про це інформує Волинський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України.

Сезонна захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в Україні цього року почала зростати раніше, аніж у попередні роки. Цьогоріч сезонний грип прийшов до нас на 3 тижні раніше. На минулому тижні зареєстрований другий летальний випадок від грипу в Сумській області, що підтверджено методом полімеразної ланцюгової реакції. 52-річний чоловік помер у лікарні, за результатами аналізів, у нього підтвердили грип «А», який вражає легені та викликає пневмонії. За словами медиків, ситуацію ускладнили цукровий діабет та серцева недостатність.

По області за підсумками моніторингу на 48-му тижні 2016 року показник захворюваності гострими респіраторними вірусними інфекціями знаходиться на передпорговому рівні. Найвищі рівні захворюваності зареєстровано у Камінь-Каширському, Луцькому, Маневицькому, Любешівському районах та у містах Луцьку та Нововолинську. Проте, в жодному районі та місті епідпоріг не перевищено.

З приводу захворювань за медичною допомогою до лікувально-профілактичних закладів звернулося близько 6 тис. осіб (інтенсивний показник на 100 тисяч населення 571,1) проти 5 тис. осіб (інтенсивний показник 476,8) на 47-му тижні. Ріст захворюваності  становить 20%.

Серед дітей 0-17 років захворюваність зросла на 22%. Зареєстровано 3750 випадків, що складає 63% від всіх захворілих. Найбільші темпи росту  захворюваності спостерігаються серед дітей віком  0-4 роки  + 29%.

Фахівцями ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» запроваджено щоденний моніторинг захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції у навчально-виховних закладах з метою прийняття, при виникненні відповідної епідемічної ситуації, рішення про призупинення навчально-виховного процесу.

З метою встановлення етіологічного чиннику гострих респіраторних вірусних інфекцій проводились вірусологічні дослідження, за результатами яких циркуляцію вірусу грипу в області не виявлено.

Всього за звітній тиждень госпіталізовано з попередніми діагнозами «Гостра респіраторна вірусна інфекція» 158 осіб (2,6% від захворілих), з них 115 (73%) становлять діти віком до 17 років (3% від захворілих дітей).

За оперативними даними закладів охорони здоров’я з початку епідемічного сезону (з 3 жовтня по 28 листопада) в області зареєстровано 39900 хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції. Вже перехворіло 3,8 % населення.

В області заплановано вакцинувати проти грипу в епідсезоні 2016/2017рр. – 3759 особи, у тому числі медичного ризику 1910 осіб, епідемічного ризику 1849 осіб. Всього станом на 05.12.2016р. щеплено 1031 осіб (27% від запланованих).

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!