Сьогодні виповнюється друга річниця із дня заснування 14 окремої механізованої бригади, яка бере свій початок у буремний час, коли українській армії доводиться відстоювати цілісність і незалежність держави та захищати її народ.

Це славне бойове з’єднання сформоване на базі 51 ОМБр 10 грудня 2014 року. З початку заснування «чотирнадцятка» виконує бойові завдання на території Луганської і Донецької областей.

Попри такий юний вік, бригада має свої досягнення і перемоги. Саме 1 та 2 роти  танкового батальйону, які входять до її складу, прикривали вихід 128-ї гірсько-піхотної бригади з Дебальцевого у лютому минулого року, і до липня тримали оборону а районі населеного пункту Мар’їнка. А роком раніше реактивний артилерійський дивізіон бригадної групи виконував завдання у складі сил АТО у Луганській та Донецькій областях.  У вересні 2015 року керівництвом сектору «Б» 14 ОМБр було нагороджено відзнакою «За кращі показники в стані військової дисципліни та правопорядку у секторі «Б».

Крім того, у вересні цього року у всеармійському конкурсі на кращий танковий взвод ЗСУ військовослужбовці танкового взводу бригади стали  його золотими призерами, отримавши у нагороду перехідний приз «Танк Т-34», годинники та грошову винагороду.

Більше сотні військовослужбовців 14 ОМБр нагороджені різнними нагородами та відзнаками. Серед них її командир – полковник Олександр Жакун  почесними нагрудними знаками Генерального штабу – «За доблесну військову службу Батьківщині», «Слава і честь» та “За оборону Маріуполя”. Орденом «За мужність ІІІ ступеня» – кулеметник механізованого відділення механізованого взводу механізованої роти механізованого батальйону Олександр Яструб  та командир танкового взводу Володимир Ханча, до нагород котрого додалась ще одна «За взірцевість у військовій службі» ІІ ступеня.

Медалі «Захисник Вітчизни» отримали близько тридцяти військовосужбовців, серед яких, Микола Андрощук, Олег Паніков, Андрій Басенюк, Віталій Галамай, Михайло Каліновський, Роман Киричук, Олексій Платаш.

Відзнаку Міністерства оборони України «Знак пошани» отримало більше двадцяти бійців. Серед них –  Сергій Чиргинець, командир  гаубичної самохідно-артилерійської батареї гаубичного самохідно-артилерійського дивізіону. Під його керівництвом була проведена робота, яка дозволила створити дієву систему вогневого ураження противника. За участю його підрозділів була проведена важлива бойова операція по знищенню в районі населеного пункту Приморське 12 серпня 2015 року ворожої РЛС противника. Його виважені та професіональні дії дали змогу зірвати наступ противника.

Станіслав ТИШКЕВИЧ, командир зенітного артилерійського взводу зенітної артилерійської батареї зенітного ракетно-артилерійського дивізіону, котрий з 19 по 22 листопада 2015 року приймав безпосередню участь у відбитті нічних атак зі сторони бойовиків. Сепаратисти під прикриттям зенітних установок та автоматичних гранатометів атакували місто Мар’їнка. 22 листопада 2015 року, в критичні години бою забезпечив своєчасну вогневу підтримку силами свого взводу, чим примусив супротивника із значними втратами відступити.

Проявив себе, як вмілий командир взводу, який виконує поставлені завдання якісно та вчасно. Володимир Столярук,  командир реактивної артилерійської батареї  реактивного артилерійського дивізіону. Під час керівництва особовим складом в умовах бойової обстановки проявив сміливість, виваженість та наполегливість, що дозволило підрозділу знищити РЛС, склад з боєприпасами противника, 5 одиниць БМП, 15 одиниць паливозаправників з паливом ат 4 одиниці мінометів.

Почесним нагрудним знаком «За доблесну військову службу Батьківщині» нагороджені Олександр Титаренко та Ігор Щербина.

Список нагороджених є великим і він постійно зростає, адже у 14 ОМБр, кістяк якої складається з військовослужбовців 51 ОМБр, служать відважні та мужні чоловіки. Нарівні з ними ділять фронтову долю і жінки, які ціною власного життя готові боронити нашу багатостраждальну землю. Серед таких – зв’язківець Марійка Годунок, котра потрапила на Схід у перші дні війни і разом із побратимами брала участь у бойових діях. А ще ця тендітна дівчина стала відома на всю Україну тим, що потрапила у рейтинг «Експересо. TV», як найкрасивіша жінка АТО.

Ось такі у 14 ОМБр служать герої і героїні. Єдине, що залишається побажати їм – це якнайшвидшого повернення з перемогою живими і неушкодженими.

This slideshow requires JavaScript.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!