Оперний режисер, кінодокументаліст, впливовий британський музичний критик Тоні Палмер вчора відвідав музей-садибу І.Стравінського в Устилузі. 

Ця видатна людина не вперше приїжджає на Волинь.  Цього разу Тоні Палмер зустрівся із волинянами в музеї-садибі Стравінського в Устилузі. Британець подолав тисячі кілометрів заради того, щоб подарувати у фонд музею копії рідкісних партитур та поблукати місцями, де колись творив великий композитор. 

Без пафосу, без пихатості, охорони та  зверхності Тоні Палмер спершу знайомився із самим музеєм, а потім зайшов до виставкової зали, де зібралося чимало люду, та на щирій українській мові привітався з усіма.

Як виявляється, це всі слова, що він знає по-українськи. Однак його подальша розповідь настільки була цікавою, що навіть супутній переклад на українську не завадив відомому британцю передати усі емоції та переживання,  почуття вдячності директор музею Володимир Терещук, котрий не тільки зумів реалізувати ідею створення садиби Стравінського, а й надати їй первозданного вигляду.

Розповідь Тоні Палмера здебільшого торкалася його відносин із родиною Стравінського, про фільм, який він зняв про композитора та про те, як у далекі 80-ті йому було заборонено приїхати до Устилуга, щоб побачити ті райські місця, де жив та творив геній музики. Британець також пригадав, що коли йому все ж таки дали дозвіл відвідати Устилуг, він й донині не може забути ту обшарпану та запущену будівлю. Але ті часи позаду і нині устилужани можуть пишатися тим, що саме тут працює єдиний у світі музей Стравінського.  Тоні Палмер також додав, що  любить приїздити в Україну, бо саме тут – найкрасивіші жінки світу.

Після душевної розмови Тоні Палмер, як він наголосив, прийняв на себе роль  Святого Миколая, бо із далекої Англії привіз для музею надто дорогі подарунки, які не тільки доповнять колекцію музею, а й стануть його гордістю. Це копія партитури «Весни священної», написана рукою Стравінського; копія «Весни священної» для двох фортепіано; репродукцію костюмів для однієї із опер та диск із фільмом «Стравінський в Голівуді».

Насамкінець Тоні Палмер забажав зробити світлину із директором музею Володимиром Терещуком на фоні безцінних експонатів музею заради того, щоб ці фото вкотре облетіли увесь світ.

На зустрічі було чимало медійників, мешканців Устилуга, Володимира-Волинського, Луцька.  А ось із представників міської, районної, обасної ради присутніх нікого не було. Невже ці люди так не цінують того, перед ким цілий світ схиляє голову?

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!