Учора під час прес-конференції, яка відбулась у приміщенні МРЦ «Нові крила» у Нововолинську народний депутат Ігор Гузь прозвітував за два роки своєї роботи, зупинившись більш детально на досягненнях року, що спливає. Народний обранець підбив підсумки депутатської діяльності, прокоментував останні події на політичній арені країни та відповів на запитання журналістів.

Майже двадцять мільйонів гривень на соціально-економічний розвиток регіону було залучено до округу №19 за сприяння нардепа у цьому році. Коли торік ця сума була у чотири рази меншою. Ігор Гузь повідомив, що до кінця 2017-го надійдуть ще 3 мільйона гривень на ті чи інші потреби громад. Зокрема, для міста Володимира-Волинського та району з цієї суми «перепаде» по півмільйона гривень. Народний обранець сподівається, що кошти будуть освоєні і жодна копійка з цих коштів не повернеться до державного бюджету.

«Розчаруванням року» для Ігоря Гузя став ремонт вулиці Ковельської у Володимирі-Волинському горезвісною «Амілою». Депутат, який посприяв виділенню 6-ти мільйонів гривень на ці роботи, відчуває свою співвідповідальність за виконану роботу, хоча не мав ніякого відношення ні до тендеру, ні до інших «навколодорожніх» процесів. Ігор Гузь ще раз нагадав, що у зв’язку із неякісним ремонтом дороги фірмою-підрядником, він звернувся до прокуратури, аби притягнути до відповідальності керівництво цієї фірми, на що отримав відповідь, що це не їхня робота.

Болючим для нардепа залишається і шахтарське питання – через постійне лобіювання вирішення проблем вугільних підприємств Нововолинська до нього в парламенті навіть «приклеїлось» прізвисько «шахтарського депутата». Ігор Гузь зазначив, що не голосуватиме за бюджет країни, якщо в наступному році на будівництво шахти № 10 не буде передбачено необхідної суми для його завершення, адже наразі у держбюджеті-2018 сума складає всього 20 мільйонів гривень. Народний депутат готовий організувати потужний страйком у Нововолинську, якщо його пропозиція не буде врахована.

Продовжує «тримати марку» народний обранець 19-го округу по відвідуваності засідань у Верховній Раді – залишилось всього чотири депутати, які не пропустили жодного. Ігор Гузь вважає відвідуваність депутатів бідою парламенту, адже маса важливих законів не приймаються через їхню відсутність. У тому числі і закон, який дозволив би територіальним громадам об’єднувати населені пункти різних районів – таке рішення парламенту допомогло б врешті узаконити об’єднання Оваднівської громади з Гайківською сільською радою Турійського району, які більше року тому вирішили створити ОТГ. Народний депутат озвучив свій намір надалі сприяти створенню об’єднаних територіальних громад і ставить перед собою мету – до червня уся територія виборчого округу має бути в таких громадах.

Відмітив Ігор Гузь роботу своїх приймалень у Володимирі-Волинському, Любомлі, Іваничах та Нововолинську, адже вони виконують чималий обсяг роботи – за 10 місяців 2017 року до громадських приймалень поступило 1700 звернень, значна частина яких пов’язана з питаннями фінансів та медикаментів.

Ігор Гузь пояснив чому не проголосував за так званий «пакет щастя» в якому прописана норма підвищення мінімальної заробітної плати, адже туди ж «сховали» і зменшення стипендій, переведення на місцевий бюджет виплату компенсації за пільговий проїзд, фінансування ПТУ та інших соціальних об’єктів. « Я не збираюсь голосувати за антисоціальні норми. Держава не повинна скорочувати соціальні видатки, а навпаки їх переглядати», – наголосив народний депутат.

Прокоментував Ігор Гузь і політичну ситуацію в країні – згадав про спробу окремих політичних сил дестабілізувати ситуацію в країні, яка провалилась, про заяву Олександра Онищенка щодо цілеспрямованої дискредитації Арсенія Яценюка та про візит Віри Савченко до Мінська. Згадав народний депутат і про ситуацію у сервісній зоні в Устилузі, де прикордонники зняли свій пост після його виступу з трибуни Верховної Ради.

Щодо планів на наступний рік, то пріоритетом для Ігоря Гузя є активніша робота з органами державної влади в плані лобіювання інтересів округу. Народний депутат планує протягом року запрошувати міністрів різних сфер на Волинь, які на власні очі зможуть побачити ті інші об’єкти над якими треба працювати. Тож народний депутат сподівається, що наступний, 2018 рік пройде під знаком лобіювання інтересів округу перед органами державної влади, що дасть результат в конкретних показниках та виділених коштах.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!