З наступного року Міністерство охорони здоров’я планує впровадити єдину електронну систему eHealth. Серед іншого вона дозволить відстежувати кількість та обґрунтованість листків тимчасової непрацездатності, простіше кажучи лікарняних. Про це повідомив заступник профільного міністра Павло Ковтонюк, передає UBR.

У МОЗ порахували, що за рік українцям видають від десяти до дванадцяти мільйонів лікарняних, і з них щонайменше від п’яти до десяти відсотків нічим не обґрунтовані, а третина видається з порушеннями.

Внаслідок цього бюджет, який на дві третини поповнюється з відрахувань працедавців, зазнає суттєвих втрат – від 300 до 900 мільйонів гривень.

Та найбільшою проблемою на сьогодні є так званий чорний ринок лікарняних, де листок з тимчасової непрацездатності можна придбати на будь-який термін з будь-яким діагнозом, заплативши 200-300 гривень або й більшу суму. Причому оголошення про “сприяння” в отриманні лікарняного можна спокійно знайти у мережі.

Нововведення ж, на думку Ковтонюка, допоможе не тільки унеможливити подібну практику безкарної торгівлі лікарняними та їх безконтрольним виписуванням, а й дозволить відстежити якість медичних послуг, оскільки лікарів зобов’яжуть вносити дані про пацієнта та протокол призначеного лікування в єдину базу.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!