Про це стало відомо під час сесії Володимир-Волинської районної ради. Останньої у цьому році.

 Шістнадцять питань порядку денного було винесено на розгляд останньої у цьому році сесії районної ради сьомого скликання. Як завжди, на засіданні вирували «недитячі» пристрасті – депутати  багато дискутували, приймаючи важливі рішення, що стосуються фінансів та земельних питань району. 

З Гімну України традиційно розпочалось сесійне засідання, після чого за пропозицією голови райради Романа Гука присутні вшанували хвилиною мовчання бійців, які цьогоріч загинули під час проведення АТО. Далі було виділено півгодини на депутатські запити, але ліміт перебрали більш ніж у два рази, адже з часу останнього засідання у депутатів накопичилось чимало питань, пропозицій та звернень.

Так, зокрема, депутат Сергій Панасюк розповів про переселенця, який вже понад рік займає дві кімнати гуртожитку Оваднівського ліцею, хоча це мало було лише тимчасовим прихистком. Так як сусіди скаржаться на антисанітарію, яку буцімто розвів літній чоловік з Луганщини, депутат звернувся із запитом підшукати йому інше житло. Депутат Вікторія Середа поскаржилась на те, що ямковий ремонт на дорозі Володимир-Волинський-Суходоли практично не проводився, а в ожеледицю їй, вчительці початкових класів Суходільської школи, не було чим доїхати, бо дорожні служби вчасно не посипали трасу.

У народних обранців накопичилось чимало запитань пов’язаних з транспортним сполученням, адже, зі слів депутатів, більшість мешканців району незадоволені роботою перевізників, які часто не дотримуються графіку, або взагалі знімають автобус з рейсу. На ці та інші дорожньо-транспортні питання відповіла запрошена на сесію заступник директора Департаменту інфраструктури та туризму Наталія Войтович. З її слів, за останній рік кількість перевізників на Волині знизилась майже на чверть. Причина цьому – незадовільний стан доріг та заборгованість у виплаті компенсації за перевезення пільговиків.

Приступивши до розгляду порядку денного, перше питання до якого у депутатів виникли запитання стосувалось затвердження технічних документацій по нормативній грошовій оцінці земельних ділянок, а саме ділянки у Микуличівському лісі, де за радянських часів знаходилась колишня партійна дача, яку нині орендує ПП «Універсам» разом із озером, до якого зараз не мають доступу місцеві відпочивальники.  Депутат Петро Козлюк запропонував створити тимчасову контрольну комісію для вивчення питання по технічній документації нормативної грошової оцінки земельної ділянки ДП «Володимир-Волинське ЛМГ», яка намічена для передачі у тимчасове платне користування для культурно-оздоровчих рекреаційних цілей ПП «Універсам». Більшість депутатів підтримали цю пропозицію.

Не вистачило голосів депутатів аби прийняти програму фінансового забезпечення реалізації Володимир-Волинською РДА повноважень на 2017 рік. Ця програма передбачала виділення майже 100 тисяч гривень на придбання необхідних для роботи матеріалів, для участі працівників РДА у семінарах та на підняття заробітної плати працівників відділу соціального захисту населення, які нині виконують більші обсяги роботи у зв’язку із обслуговуванням об’єднаних громад.

З приємністю представляю вам проект районного бюджету на 2017 року, – так розпочала свій виступ начальник управління фінансів РДА Олена Бондарук. Зі слів головної фінансистки району, цей бюджет збалансований за доходною та видатковою частинами. Прогноз збільшення доходів на наступний рік у межах 21 %. У зв’язку із змінами, які передбачають перекладення утримання закладів соціальної сфери на місцеві бюджети, на загальноосвітні школи з районного бюджету буде виділено 3 мільйона 200 тисяч гривень. У видатках на наступний рік – завершення будівництва ДНЗ у селі Заріччя та відкриття дитсадка з короткотривалим терміном перебування у Бегеті. Передбачені кошти у бюджеті і на капітальний ремонт Хобултівської та Суходільської шкіл, який буде проведено на умовах співфінансування. Внесено також зміни у зв’язку із зростанням мінімальної заробітної плати.

Цікавились депутати у Олени Бондар чи обов’язково приймати бюджет до 25 грудня, якщо державного бюджету ще нема. Коли ж дійшли до голосування, за проект районного бюджету не проголосував жоден із свободівців. Тим не менше, голосів вистачило для його прийняття.

Підтримали депутати звернення депутатів Устилузької міської ради до Міністра внутрішніх справ України, Голови Національної поліції та Голови Державної прикордонної служби з приводу забезпечення публічної безпеки і порядку на території митно-сервісної зони в Устилузі.

 Крім цього, на останньому засіданні сесії депутати прийняли ряд важливих програм, що стосуються підтримки демобілізованих учасників АТО, забезпечення житлом дітей-сиріт, стану районної екології, розвитку фізичної культури і спорту, а також соціального і економічного розвитку району.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!