Протягом 2016 року  фахівці «Волиньгазу» провели планово-технічне обслуговування у близько 95 тисячах помешкань волинян. Під час перевірок було виявлено більше 5 тисяч порушень. Окрім того, працівникам «Волиньгазу» довелося відключити 658 газових приладів в оселях волинян, оскільки наявні порушення становили загрозу для життя та здоров’я мешканців.

З метою запобігання виникнення аварійних ситуацій, фахівці «Волиньгазу» щоденно проводять планове технічне обслуговування у помешканнях волинян, обстежуючи на щільність внутрішньобудинкові газопроводи,  перевіряють технічний стан газових  приладів  та апаратів, за необхідності ліквідовують виявлені витоки газу, відрегульовують та налагоджують роботу газових приладів, що допомагає ефективніше та ощадливіше використовувати блакитне паливо.

Як свідчить статистика, левова частка трагедій трапляються з вини самих споживачів, які нехтуючи власною безпекою та безпекою рідних, не дотримуються елементарних правил безпечної експлуатації газових приладів і вдаються до самостійного ремонту газового обладнання, встановлення або заміни газових приладів. На щастя, саме під час планово-технічного обстеження, газовикам вдається виявити значну частку приладів, встановлених із порушеннями та попередити можливу аварійну ситуацію. Зокрема, з початку року працівники «Волиньгазу»  виявили більше  5 тисяч порушень  з яких понад 2 тисячі було ліквідовано,  2,5 тисяч  абонентів отримали приписи  і 658 приладів  газовики були змушені були відключити від газопостачання.

«Не рідко, бажаючи заощадити, деякі споживачі намагаються проводити самочинну газифікацію, заміну та ремонт газового обладнання, проводять перепланування приміщень, де встановлені газові прилади без погодження з газовою компанією. Насправді – це перший крок до нещасного випадку. Довіряти ремонт і установку газових приладів треба працівникам газової компанії чи фахівцям, які мають відповідні дозволи на такі роботи», – розповідає технічний директор  ПАТ «Волиньгаз» Сергій Галянт.

Не менш частим порушенням, виявленим газовиками є і нехтування споживачами перевіркою тяги та недотримання в належному стані димових та вентиляційних каналів. Від правильної роботи ДВК безпосередньо залежить здоров`я та життя людей. Відповідальність за їх безпечну експлуатацію та техобслуговування у житлових будинках покладається на балансоутримувачів, в ОСББ – на голову, у приватних будинках – на власників (чи орендарів). Власник чи балансоутримувач повинен своєчасно викликати для чистки димо- та вентканалів спеціалізовану організацію, яка має ліцензію та дозвіл від управління  Держпраці. Результати перевірки ДВК оформляються відповідним актом.

Після проведення перевірки, відповідний акт, що засвідчує їх перевірку та прочистку повинен бути переданий до газорозподільної компанії. Якщо акт перевірки не наданий до ПАТ “Волиньгаз” у встановлений термін або має негативний висновок, спеціалісти підприємства будуть змушені відключити споживача від газопостачання. Адже несправність ДВК загрожує виникненням аварійної ситуації та отруєнням мешканців. По причині відсутності тяги в димоході з початку 2016 року відключено  газопостачання 14 споживачам.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!