З 2017 року на дороги України вийдуть нові патрульні поліцейські – дорожні. Ліквідація ДАІ негативно позначилася на ситуації з ДТП – їх кількість збільшилася по всій країні, зазначив заступник глави Нацполіції Олександр Фацевич.   Дорожня поліція повинна буде контролювати ситуацію на дорогах і забезпечити там безпеку, пише news.finance.ua.   

Її створять на базі департаменту патрульної поліції України, а також у складі дорожньої поліції будуть колишні інспектори ДАІ та співробітники спецпідрозділу “Кобра”.

“Зараз дорожня патрульна поліція потрібна 100-відсотково. Ліквідувавши ДАІ, створили патрульну поліцію, але вона має дуже багато функцій: дотримання загального порядку, крадіжки, розбої та інші. Тому стежити одночасно і за тим, і за іншим наша поліція не в змозі. До того ж, у всьому світі є правоохоронні органи, які забезпечують порядок на дорогах. Там існує саме дорожня поліція, яка спеціалізується в цій сфері. Ми в цьому велосипед не придумали”, – коментує експерт з автоправу Володимир Караваєв.

Патрулі працюватимуть на міжнародних трасах, де зафіксовано найбільший рівень ДТП.   У структурах управління патрульної поліції створять роти і батальйони дорожньої патрульної поліції. Її формування відбуватиметься в 2 етапи. Перший етап набору кандидатів триватиме до 1 серпня наступного року, другий – до 1 грудня. У столиці до лав дорожніх патрульних планують набрати 600 осіб.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!