У вирі повсякденної зайнятості та постійних турбот про наближення свята ще за кілька тижнів до Нового року нам красномовно нагадують вітрини магазинів. І вже хочеш того, чи ні, а мимоволі замислюєшся, якою ж буде домашня ялинка, складаєш святкове меню і плануєш відвідини рідних та друзів. Ой, а ще ж подарунки! Придбати сувенір аж ніяк не проблема, але ж завжди хочеться чогось оригінального, бо на те вони й новорічні свята, щоб з кожним з нас, незалежно від віку, траплялись маленькі дива.

Саме так щоразу думала відома у нашому місті майстриня Олена Бабійчук, коли бралась освоювати чергову техніку створення новорічних подарунків, – пише “Слово правди”. Та ідей так багато, що й не знаєш, як помістити їх в одну зиму. Витончені паперові сніжинки у техніці «квілінг», маленькі дрібнички у вигляді символів прийдешнього року, різдвяні віночки, звісно ж, з природних матеріалів: шишок та горіхів, елементи готового декору, виноградна лоза та штучна хвоя – з усього цього вийшли гарні подарунки для близьких та знайомих.

Щоразу нові ідеї знаходить у Інтернеті. А ще для митця завжди приємно бачити свої вироби в друзів удома чи на роботі. Так свого часу майстриня захопилась різдвяним сюжетом: вирізала фігурки ангелів з тонких листів пінопласту, оздоблювала срібними барвами, блискітками. Згодом ця композиція стала окрасою одного з дошкільних закладів.

Минулого  року  вирішила виготовити альтернативну ялинку з шишок. Конус-основу декорувала висушеними кружальцями лимона та апельсина, горіхами, ягодами шипшини, бантиками з яскравих стрічок, додала срібного та золотого блиску акрилом. Ялиночка вийшла не лише гарною, а й завдяки фруктам неймовірно запашною, що й через рік пахне, немов різдвяна випічка. Така ароматна красуня з легкістю створить казкову атмосферу на підвіконні, столику у офісі чи кафе. В тому ж стилі були сформовані й магнітики на холодильник та різдвяні віночки.

Уже після минулорічного Різдва, пригадує Олена, у котрійсь із інтернет-спільнот знайшла кілька фото ялинкових прикрас, одну з яких спробувала змайструвати відразу. Декілька спроб, трохи роботи над помилками та самокритики, підбір матеріалів, зміна інструментів і ось бажаний результат: незвичні й гарні іграшки на ялинку. Захопилась так, що коли всі уже ялинки виносили, вона свою по-новому прикрашала. Цього року завчасу узялась до роботи. І нині уже може продемонструвати чотири десятки….вишитих ялинкових кульок. Так, саме вишивання стрічками, найулюбленіше і таке традиційно українське заняття, Олені Бабійчук вдалось поєднати з особливою японською технікою виготовлення іграшок «кімекомі».

Робота, слід зазначити, дуже клопітка, але результат того вартий. Заготовки з пінопласту для цих прикрас майстриня купує у магазині. Кожну з них акуратно розграфлює олівцем, вимірюючи відстані до міліметра, по фігурних лініях робить неглибокі прорізи. Аналогічний малюнок потрібно повторити і на тканині, на якій згодом і розквітають дивовижні квіти, вишиті різнобарвними стрічками. Найприємніше працювати з стрейч-атласом, згодяться й інші тонкі тканини. Для особливого колориту можна використати навіть мішковину. Власне, минулорічна ялинка у майстрині була прикрашена кульками з основою з мішковини.

 

Перед формуванням виробу Олена змащує кульку клеєм, але тканина на ній тримається в першу чергу завдяки тому, що краї кожного елемента  майстриня голочкою проштовхує у ті ледь помітні прорізи на кулі. Згодом ці шви закріплюються та прикриваються мереживом, парчею, іншими декоративними матеріалами, тож навіть узявши іграшку в руки, відгадати, яким чином так акуратно натягнута тканина, просто неможливо.

Якщо працювати, не відволікаючись, виготовлення однієї прикраси займає від трьох до чотирьох годин. Різні за формою кулі з різдвяними  дзвіночками, проте, в одній кольоровій гамі, складають чудовий ансамбль. Тло різнобарвне: червоний та зелений, синій і бірюзовий, лілово-фіолетовий та колір фуксія. Вишиває на них троянди, ромашки, яблуневий цвіт, чи просто фантастичні квіти.

Цими іграшками можна прикрасити будь-яку ялинку, адже вони не обтяжують гілочки і виглядають просто казково. Але найчастіше їх замовляють як подарунки на свято Миколая, Новий рік та Різдво. Догляд за такими виробами простий – лише захист від пилу й надмірних прямих сонячних променів.

Іграшки послужать чудовою прикрасою оселі багато років, а можливо й надихнуть когось на створення подібної краси власноруч. Попри всю динамічність нашого життя та ефективність технологій, стверджує майстриня, щоразу більшого розвитку набирає рукоділля, а люди з кожним роком намагаються поступово замінити фабричні ялинкові іграшки виробами «хенд мейд», адже лише в такі, здавалося б, дрібниці вкладено наш час, творчість, натхнення і краплинку душі.

Юлія  ПАШКОВА

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!