Новини до кави

Традиція різдвяного святкування

Різдву, за церковним статутом, передував чотиритижневий Різдвяний піст (Пилипівка), з 27 листопада до 6 січня.

Різдвяна легенда

Свято Різдва належить до великих християнських, так званих Дванадесятих неперехідних свят, та має п’ять днів передсвяткування і шість днів післясвяткування і завершується святом Обрізання Господнього.

Звідки в українців колядки?

Саме слово коляда походить від назви Нового Року у римлян — Саіегкіае іашіагіае, що припадав на тиждень після веселих сатурналій, у другій половині грудня місяця.

“Стара Волинь і Волинське Полісся” – мрія життя Олександра Цинкаловського

Цинкаловський Олександр  Миколайович (1898-1983) – історик, археолог, етнограф, краєзнавець, дослідник Волині
Народився 9 січня 1898 року у стародавньому Володимирі. Тут пройшли його дитячі роки. На формування майбутнього вченого мав вплив його дід Павло Німецький, який цікавився історією Волині, збирав історичні пам’ятки і прищеплював своєму онукові любов до рідного краю.

На Волині розпочався зимовий облік мисливських тварин

В угіддях Волинської області розпочався зимовий облік мисливських тварин. Він є обов’язковим для всіх користувачів мисливських господарств і проводиться щорічно після завершення сезону полювання.

Патрульні радять волинянам носити підштаники і обходити люки

Патрульні Луцька розробили інструкцію з порадами, як правильно поводитися під час погіршення погодних умов.

Володимирові Сосюрі 119 років. Цікаві факти про письменника

Володимир Сосюра (06.01.1898-08.01.1965) — український письменник, поет-лірик, автор понад 40 збірок поезій, широких епічних віршованих полотен (поем), роману «Третя Рота», козак Армії УНР. Належав до низки літературних організацій того періоду — «Плуг», «Гарт», «ВАПЛІТЕ» та ін.

Святвечір – історія та традиції святкування

Свято Христового Різдва належить до найбільших християнських свят, які Церква відзначає особливо урочисто. Кульмінацією святкового приготування є надвечір’я Різдва – день чування, молитви й посту. Святвечір, а саме 6 січня,має не тільки глибокі за змістом церковні відправи, а йбагатий він на народні обряди і звичаї, деякі з яких сягають ще дохристиянських часів.

На Волині з незаконного обігу вилучено тютюнових виробів на суму понад 6 мільйонів гривень

Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Волинській області у налагодженій взаємодії з оперативними підрозділами Північного регіонального управління Держприкордонслужби в рамках спецоперацій «Рубіж-2017» та  “Акциз-2017” виявлено та припинено факт спроби протиправного переміщення тютюнових виробів через Державний кордон України.

12 страв на Святий вечір

Здавалося б, впоралися з новорічним столом, але розслаблятися ще рано — на носі Святий вечір. Це вечір напередодні Різдва і на нього прийнято готувати 12 пісних страв. Сьогодні ми підготували для Вас рецепти 12 страв, які можна приготувати на Різдво.

Суд у справі бійця 51-ої Олександра Хваса: свідки бачили солдата у військовій частині

Відбулося судове засідання у справі бійця 51-ої бригади Олександра Хваса, якого звинувачують у самовільному залишенні частини. Сам військовослужбовець запевняє, що незаконно частину не залишав, та закону не порушував. 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!

Залишити коментар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: