Алкоголізм не вимірюється кількістю випитого. Проявом залежності можуть бути деякі реакції організму на алкоголь, а також різні неприємні зміни в житті.

Нижче наведено перелік критеріїв, за якими можна діагностувати алкоголізм. Чим їх більше, тим важче ситуація, пише Мeduza.

Алкоголь заважає виконанню обов’язків

Алкоголь заважає вам у термін виконати поставлене на роботі завдання, через алкоголь ви скасовуєте зустрічі з близькими, забуваєте забрати дитину з дитсадка. Ви витрачаєте відкладені на квартиру гроші на випивку, а потім не знаєте, як звести кінці з кінцями.

Пити, незважаючи ні на що

Вас кинула кохана людина, бо йому набридли наслідки ваших відносин з алкоголем. Вас звільнили, у вас терпнуть пальці та болить живіт. Батьки роблять вам зауваження з приводу того, що ви багато п’єте і це призводить до скандалів. Але ви продовжуєте пити.

Щоб сп’яніти, потрібна більша доза

Це називається зростанням толерантності до алкоголю.

Ви щодня випиваєте. А якщо цього не відбувається, вам погано фізично

Синдром відміни —вас морозить, вас мучить безсоння, нудить, мучить тривога.

Похмілля алкоголіка

У звичайних людей з ранку після бурхливої ночі буває похмілля. Але якщо вони вип’ють алкоголь, їм стане тільки гірше. Люди ж з алкогольною залежністю, щоб зняти похмілля п’ють, і їм дійсно стає легше.

Випивка понад запланованого

Коли ви починаєте пити, то вже не можете зупинитися.

Часті думки і сильне бажання

Ви постійно думаєте про алкоголь і дуже хочете випити. Інші способи розслабитися і відпочити вам вже не цікаві.

У деяких пунктах ви впізнали себе

У такому разі слід почати з тестів. Існує кілька опитувальників, які використовують лікарі, щоб діагностувати алкогольну залежність. Найпопулярніший з них — AUDIT. Якщо у вас більше 8 балів, то можна запідозрити зловживання алкоголем, а якщо більше 20 — алкогольну залежність. У таких випадках потрібно звертатися до нарколога: він допоможе як радою, так і медикаментами.

Які дози алкоголю допустимі

Для різних країн норми сильно відрізняються. Приміром, відповідно до американських стандартів, чоловік без шкоди для здоров’я може випивати 28 грамів спирту на день (це близько 2 келихів вина, або 2 пляшки пива або 2 чарки горілки). Для жінки цей показник у два рази менший.

На думку Всесвітньої організації охорони здоров’я, норма — це 20 грамів спирту на день не більше п’яти днів на тиждень: трохи більше келиха вина, пляшки пива або чарки горілки на день.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!