Недарма в Україні існує служба трьох цифр. Яка б пригода чи нещастя не сталися – варто набрати потрібну комбінацію цифр на телефоні і …чекай допомоги.

Нині ми розповімо про заяви та повідомлення, які надходять до поліції. Ось тільки розмова піде про безглузді та хибні повідомлення, з якими частенько звертаються наші городяни.

Усього за минулий рік на адресу колл-центру Волинської  поліції поступило 8700 звернень, заяв та повідомлень від жителів Володимирщини.  Ми нині не будемо  загострювати увагу на усіх, а вдамося до найабсурдніших та таких, що викликали б сміх навіть у гумористів «95 кварталу».

Багато викликів є хибними, зокрема ті, які стосуються «добросусідських» відносин та сімейних чвар. Телефонує людина та повідомляє, що на вулиці Ковельській біля під’їзду одного із будинків припаркований автомобіль, які заважає заїхати іншому. І коли поліція приїжджає, немає вже ні одного, ні другого. Або, виглянувши ввечері із балкону, жіночка вирішила, що внизу хтось хоче обчистити чи вкрасти автомобіль, бо запримітила, що біля авто світять ліхтариком. Приїхали поліціянти, а там – власник ладнує свого залізного коня.

Сімейним розбіркам взагалі, як мовлять, респект. Приходить чоловік додому напідпитку та, здебільшого, влягається спати. Але дружині не вистачає адреналіну і вона починає його діставати всілякими запитаннями та провокувати на бійку. І коли чоловік таки “втулить” бідолаху,  викликає поліцію. Прибувши на місце, поліціянти здебільшого спостерігають таку картину: чоловік дає хропака, а дружина слізно просить його не будити заради профілактичної бесіди. Бо, каже, встане, то знову заїде по пиці. На запитання, чому так раніше не думала, жінка вимовляє геніальну  фразу: «Хотіла налякати».

Однак не тільки жінки вправляються в оригінальності.

Телефонують частенько особи чоловічої статі та заявляють, що їхня дружина не повернулася додому, бо гуляє з чужим чоловіком, тобто веде аморальний спосіб життя. Батьки іноді звертаються у поліцію, пригадавши, що у них є діти. Неодноразово поступали повідомлення про те, що дитина пішла з дому та не повернулася вчасно. На запитання, а  скільки ж тій дитині років, у відповідь – 30 або й більше. Або телефонує матір та заявляє поліції про те, що її дочка  взагалі не уміє нічого робити по господарству. А дочці заявниці, на хвилинку, вже під сорок.

Ще один випадок гідний оприлюднення. Посварився чоловік з дружиною, а після того зателефонував  на “102” і повідомив, що жінка поїхала до Польщі та повезла контрабанду. Допоки виясняли всі деталі на митниці, дружина у той час спокійнісінько спала в другій кімнаті.  Нещодавно на Старий Новий рік чоловік узагалі зателефонував до поліції та заявив, що його змушують пити оковиту. Напевно не витримав бідолага…

Частенько людям, котрі постійно кудись поспішають, здається, що на залізничному переїзді, що по Луцькій трасі, не працює світлофор. Вони, напевно, не можуть усвідомити, що червоний колір світлофора означає, що на відрізку дороги якраз рухається маневровий потяг. Але повідомлення у поліцію уже пішло.

Окрім цього, на цій же вулиці встановлено світлофор для пішоходів, який вмикається людиною, яка вирішила перейти дорогу. Проте не усі, як виявляється, уміють таким чудом прогресу користуватися, і знову на “102” лине повідомлення, що світлофор не працює.

Це тільки сота доля абсурду та “народної творчості”, яку доводиться вислуховувати поліції. Проте варто наголосити на тому, що 95 відсотків номерів телефонів абонентів, які дзвонять до поліції, висвічується. І коли вам зателефонують та повідомлять, що складено протокол за хибний виклик, не дивуйтеся.